Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da hayvan yemleri arasında çuval çuval uyuşturucu yakalandı

İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 44 milyon lira olan 1 ton Skunk (Hibrit esrar) ile 500 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Eyüpsultan’da yakalanan uyuşturucuların hayvan yem çuvalları arasına gizlendiği öğrenilen iki ayrı operasyonda gözaltına alınan 7 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Habip ATAM
11:52 -

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen ilk operasyon 20 Nisan'da Bakırköy ve Küçükçekmece'de düzenledi.
Hollanda'dan uyuşturucu getirildiği bilgisi alan ekipler, teknik ve fiziki takip çalışmasının ardından eş zamanlı baskın düzenlendi. Polisler, 3 şüpheliyi gözaltına alırken aramalarda 550 bin adet Ecstasy hap ele geçirildi.

HAYVAN YEMLERİ ARASINA SAKLANMIŞ

Diğer operasyon ise Eyüpsultan'da gerçekleştirildi. Narkotik birimleri, Arnavutluk'tan uyuşturucu getirmeyi planlayan bir şebekeyi tespit etti. Bunun üzerine teknik ve fiziki takip başlatıldı. Şebekeyi 20 gün takip eden ekipler, zehir tacirlerinin bir kamyonla getirdiği uyuşturucuları Eyüpsultan'daki bir depoya götürdüğünü belirledi. Bunu üzerine depoya baskın yapıldı. Hayvan yemleri arasında 100 çuval Skunk (Hibrit esrar) ele geçirildi. Operasyonda Arnavutluk uyruklu 4 şüpheli yakalandı.

İLGİLİ HABERİstanbul'da operasyon, zehirli mermiler ele geçirildiİstanbul'da operasyon, zehirli mermiler ele geçirildi

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Her iki operasyonda ele geçirilen uyuşturucunun 44 milyon lira değerinde olduğu belirtilirken Gözaltına alınan 7 kişi işlemlerin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Son güncelleme: 12:31 03.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more