Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da şok cinayet

İstanbul Fatih’te kendi otelinde elleri ve ayakları bağlanarak öldürülen Abdulsamih Endican, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Dernek Başkanı Abdulsabur Endican’ın kardeşi ve aynı zamanda İYİ Parti Grup Başkanvekili Ahat Andican’ın da akrabası olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatan, Cinayet Büro ekipleri bir şüpheliyi gözaltına alırken, cinayetin siyasi nedenlerle işlenmediği belirtildi.

Tugay SADAY
02:36 -

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Dernek Başkanı Afganistan uyruklu Türk vatandaşı Abdulsabur Endican'ın 62 yaşındaki kardeşi Abdulsamih Endican Fatih'te sahibi olduğu otelde kalıyordu. Uzun süre kendisinden haber alamayan otel çalışanları Abdulsamih Endican'ın odasına girince acı manzarayla karşılaştı. Elleri ve ayakları bağlı bir şekilde hareketsiz yattığını gören çalışanlar hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Boğularak öldürüldüğü değerlendirilen Endican'ın cansız bedeni incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri ilgili soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERİstanbul'un göbeğinde vahşetİstanbul'un göbeğinde vahşet

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bir şüphelinin kimliğini belirleyerek takip başlattı. Sürdürülen takipler sonucu bir şüpheli gözaltına alındı.İSTANBUL EMNİYETİ: CİNAYET SİYASİ DEĞİL

Abdulsamih Endican, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Dernek Başkanı Abdulsabur Endican'ın kardeşi İYİ Parti Grup Başkanvekili Ahat Andican'ın da akrabası olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü devam ederken, polis olayın siyasi olmadığını belirtti.

Son güncelleme: 12:35 28.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more