Sözcü Plus Giriş

Kar kalınlığı 4 metreyi aştı ve kardan tüneller oluştu

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 3 gün boyunca etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. İlçe merkezindeki kar kalınlığı 1 metreyi bulurken, kırsal bölgelerde ise yer yer 4 metreyi aştı. Kırsal bölgelerde yol açma çalışmaları sürerken, kardan oluşan tüneller ilginç görüntü oluşturdu.

23:36 -

Yüksekova’da geçtiğimiz cumartesi günü başlayan yoğun kar yağışı, salı gününe kadar aralıklarla devam etti. Bir anda yağan yoğun kar, özellikle ulaşımda büyük aksamaların yaşanmasına neden oldu. 62 köy ve 115 mezranın yolunun kapalı olduğu Yüksekova'da özellikle yüksek rakımlı bölgelerdeki kar kalınlığı 4 metreyi buldu.

HAKKARI'NIN YUKSEKOVA ILCESI'NDE 3 GUN BOYUNCA ETKILI OLAN YOGUN KAR YAGISI KIRSAL BOLGELERDE YASAMI OLUMSUZ YONDE ETKILEDI.

FOTO: DHA- HAKKARi’NiN YÜKSEKOVA iLÇESi’NDE 3 GüN BOYUNCA ETKiLi OLAN YOĞUN KAR YAĞIŞI KIRSAL BÖLGELERDE YAŞAMI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDI.

İLGİLİ HABERSon dakika: İstanbul'a 7 günlük korkutan kar uyarısı! Meteoroloji tüm Türkiye'yi uyardı!Son dakika: İstanbul'a 7 günlük korkutan kar uyarısı! Meteoroloji tüm Türkiye'yi uyardı!

Kar yağışını bugün durmasının ardından Yüksekova Kaymakamlığı’nın talimatıyla Yüksekova Şantiye Şefliği karla mücadele ekipleri, kar küreme ve yol açma çalışmalarına başladı. 35 araç ve yaklaşık 70 personelle yürütülen çalışmalar, zaman zaman gece geç saatlere kadar sürdü. Karla mücadele ekipleri, en zorlu çalışmayı ise ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıköy ve Yeniışık köyleri ile Köprücük, Akocak, Gürkavak, Cevizli, Pınargözü, Köşkünü köylerinin yollarında yaşadı. Kar kalınlığının yer yer 4 metreyi aştığı bölgede çalışmalar oldukça zor koşullarda sürdürüldü. Adeta kardan tünellerin oluştuğu bölgede ekipler, saatlerce karla mücadele çalışması yürüttü, bu arada ilginç görüntüler de oluştu.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

İLGİLİ HABERSon dakika: Malatya'da okullar tatil mi? Malatya Valisi'nden flaş açıklama...Son dakika: Malatya'da okullar tatil mi? Malatya Valisi'nden flaş açıklama...

Yetkililer, şu ana kadar kapalı köy ve mezra yollarından birçoğunun açıldığını, diğer köylerin yollarının kardan temizlenmesi için de çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirttiler.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

İLGİLİ HABERMeteoroloji'den son dakika hava durumu raporu: Yoğun kar yağışına dikkat!Meteoroloji'den son dakika hava durumu raporu: Yoğun kar yağışına dikkat!

Bu arada yarından itibaren bölgede yine kar yağışının beklendiği belirtildi. DHA

Son güncelleme: android-time 23:43 02.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more