Sözcü Plus Giriş

KKK uzman erbaş alımı başvuru detayları: Uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

Uzman erbaş adaylarının merakla beklediği detaylar ortaya çıktı ve uzman erbaş alımı ile ilgili duyurular yapıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda uzman erbaş alımı yapılacak. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı ayrıca başvuru kılavuzu yayınladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli sınıflarındaki uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla, en az lise ve dengi okul mezunu ve 25 yaşını bitirmemiş olanlardan personel temin edilecek. İşte KKK uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu ve tüm ayrıntılar...

12:31 -
KKK uzman erbaş alımı başvuru detayları: Uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

KKK uzman erbaş alımı heyecanı sürüyor. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı ile ilgili personel temin duyurusu yapıldı. KKK uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu da yayımlandı. İşte uzman erbaş alımına dair detaylar…

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI (KKK) BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI (KKK) UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.

5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Son güncelleme: 08:47 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more