Sözcü Plus Giriş

MHP’li Enginyurt’tan Arınç’la ilgili çarpıcı iddia! ‘Onun yüzünden serbest kaldılar’

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bülent Arınç diye ağlak bir adamın başlattığı kampanya neticesinde Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hapisten serbest bırakıldı" dedi.

17:49 -

Ahmet Altan ve Nazlı Ilcak’ın tahliye edilmesiyle ilgili MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Alınan tahliye kararında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın etkisinin olduğunu ileri süren Engünyurt,  “Bu ülkede tam 3 yıldır FETÖ mücadelesi yapılıyor. 15 Temmuz'da 254 vatan evladı katledildi. Ahmet Altan diye bir adam televizyonda çıktı dedi ki ‘Sayın Cumhurbaşkanı seçimle gitmezse darbe ile gidecek’ dedi. Nazlı Ilıcak, ağzına gelen her hakareti bu iktidara etti. FETÖ’ye methiyeler düzdü. Dün gördük ki Bülent Arınç diye ağlak bir adamın başlattığı kampanya neticesinde Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hapisten serbest bırakıldı” dedi.

İLGİLİ HABERBülent Arınç: Sigortayı attırmamak lazımBülent Arınç: Sigortayı attırmamak lazım

“ARINÇ SUSTURULSUN ARTIK”

FETÖ mücadelesine büyük zarar verildiğini ifade eden Enginyurt, “Bunu serbest bırakanlara şunu sormadan geçemeyeceğim. Sayın Genel Başkanım da en ağır eleştirisini dile getirdi ve açıkladı. Şunu sormak istiyorum. Zaman Gazetesi’ne abone olan, yurdunda kalan ve Bank Asya'da kira yatıranlara hapiste 7-10 yılı layık gördünüz. 7 yıl, 3 yıl alanı çıkarmadınız. 9 yıl, 10 yıl hapis cezası alan Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ı çıkardınız. Bu FETÖ mücadelesine en büyük zararı bu vermektedir. Bülent Arınç diyor ki; KHK bir faciadır. KHK facia ise bu KHK’yı ben yazmadım. Ben de onaylamadım. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum; Bülent Arınç susturulsun artık. Bülent Arınç gibiler susturulmadığı sürece FETÖ’yle mücadele Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi sadece ve sadece 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz. Dolayısıyla Ahmet Altan FETÖ'cüdür, Nazlı Ilıcak FETÖ'cüdür. Bütün FETÖ'cüler haindir” şeklinde konuştu. İHA

Son güncelleme: 17:52 06.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more