Sözcü Plus Giriş

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili tanıklardan dikkat çeken ifadeler: ‘Siyah aracı hatırlıyorum…’

Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüyle ilgili TBMM'de kurulan araştırma komisyonuna ifade veren tanıkların büyük bölümü “Rabia Naz’ın çatıdan düştüğüne inanmadıklarını” söyledi. Olay yerine giden ilk polis memuru Adem Saraç, "Siyah aracı hatırlıyorum. O araç üzerinde de ‘Bu çarpmış olabilir mi?’ diye Ruhi Kalkan ile trafikçi arkadaş inceleme yaptılar ama ‘Hiçbir iz yok’ dediler" dedi.

09:20 -
Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili tanıklardan dikkat çeken ifadeler: ‘Siyah aracı hatırlıyorum…’

Giresun'un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümüyle ilgili tanıkları dinleyen TBMM Rabia Naz Vatan ve Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu'nda, tanıkların çoğu “Rabia Naz'ın çatıdan düştüğüne inanmadıklarını” söyledi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, olay yerine ilk giden polis memuru Adem Artaç siyah aracı hatırladığını, “Bu araç çarpmış olabilir mi?” diye şüphelendiklerini kaydetti. Komisyona bilgi veren tanıklar, özetle şunları söyledi:

KAN NEREDE? (ÇİĞDEM CEBECİ, KOMŞU)

Anne olarak söylüyorum: Asla ve asla Naz'ın oradan düşmüş olabileceğine inanmıyorum, beni buna kimse inandıramaz. Asla Naz oradan düşmedi. Atardamarın kesikliğinden bahsediliyor, bu vücuttan boşalan kan nerede?

SİYAH ARACI HATIRLIYORUM (ADEM ARTAÇ – OLAY YERİNE İLK GİDEN POLİS)

Siyah aracı hatırlıyorum. O araç üzerinde de ‘Bu çarpmış olabilir mi?' diye Ruhi Kalkan ile trafikçi arkadaş inceleme yaptılar ama ‘Hiçbir iz yok' dediler. Sordular ‘Bu ne kadardan beri burada?' Şermin dedi onlara, ‘Bu uzun süreden beri burada' dediler.

MUSTAFA YAZICI (İFADEYİ ALAN POLİS MEMURU)

Mürsel (olaydan bir yıl sonra ifadesini değiştiren Mürsel Küçükkal) geldiğinde panik halindeydi. O yüzden zaten, garipsediğim için arkadaşlara söyledim; grup amirine, hatta ilçe Emniyet vekilimize, komiser yardımcıma söyledim, dedim ki: Bunun hal ve hareketlerinden ben şüphelendim. Onlar da dinlediler daha sonra. İfadesini aldım, gönderdik. “Peki, hiç kan gördün mü veya başka bir şey gördün mü?”, onları sordum, “Yok” dedi.

BAHRİ VATAN (BABA ŞABAN VATAN'IN KUZENİ)

Cıvıl cıvıl, pırıl pırıl aklıselim çocukcağızdı. Ha, oradan atlama şansı var mıydı? Böyle bir şey imkânsız gibi. Yani şimdi 11 yaşındaki bir çocuğu düşünün, yukarıdan atlıyor, zerre kan yok. Bir darp var, bir kaza var ama şudur deme şansımız yok. Adli tıp raporlarında da öyle, bu darp olayı.

Son güncelleme: 09:25 04.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more