Sözcü Plus Giriş

Resulayn’da imha edilen terör mevzileri görüntülendi

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında meskun mahal operasyonlarının sürdüğü Resulayn’da keskin nişancıların imha edilen mevzileri görüntülendi. Binanın delik deşik olması dikkat çekti.

Güncellenme: 16:19, 14/10/2019

Fırat'ın Doğusu'nun terörden arındırılmasına yönelik devam eden ‘Barış Pınarı Harekâtı'nın 6. gününde Resulayn'da meskun mahal operasyonları devam ediyor. Çatışmalar özellikle kent merkezi ve kentin doğusunda hareketlenirken, bir çok terör mevzii de imha edildi. Ceylanpınar ilçe merkezine 200 metre uzaklıkta bulunan bir binanın teröristler tarafından mevzi haline dönüştürüldüğü görüldü. Binanın tüm camları teröristler tarafından siper haline getirilirken, Türk Silahlı Kuvvetleri ve SMO askerleri binadaki teröristleri etkisiz hale getirmeyi başardı. Binanın top atışlarıyla vurulması dikkat çekti.

SİLAH SESLERİ

Öte yandan, kentin merkezinden silah sesleri yükseliyor. SMO askerleri Resulayn merkezindeki teröristlerin temizlenmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Kentin doğu kısmı ise topçu birliklerin ateşi altında. Belirlenen noktaların imha edilmesi için operasyonlar devam ediyor.

Meskun mahal operasyonlarının sürdüğü Resulayn sınırına askeri sevkiyatlarda devam ediyor.

AA

Yayınlanma Tarihi:15:46,