Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınavlar 30 Haziran tarihine kadar sürecek. Binlerce öğretmen adayı mülakatta başarılı olmak ve bir iş sahibi olabilmek istiyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, sonrasında süreç nasıl işleyecek merak ediliyor. İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları hakkında ayrıntılar...

18:40 -
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözlü sınavlar 30 Haziran 2019’da sona erecek. Bu nedenle mülakat sonuçlarının daha sonraki tarihte açıklanması bekleniyor. Bu sene 20 bin sözleşmeli öğretmen atanacak. Sonuçlara itiraz etmek de mümkün olacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN?

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandırılacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak.

TERCİH SÜRECİ NASIL OLACAK?

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more