Sözcü Plus Giriş

TOKİ’ye kaç kişi başvurdu? TOKİ başvuru şartları neler?

TOKİ'den düşük taksitli konut almak isteyen vatandaşlar başvuru şartları neler merak ediyor. Yapılan açıklamalara göre TOKİ ile 50 bin konut sahibini bulacak. Bakan tarafından açıklanan rakamlara göre rekor sayıda TOKİ başvurusu gerçekleşti. Peki TOKİ başvuru şartları neler?

01:07 -
TOKİ’ye kaç kişi başvurdu? TOKİ başvuru şartları neler?

TOKİ sosyal konut başvuru süreci devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ başvuru şartlarını merak ediyor. TOKİ başvuru nasıl yapılır? TOKİ sosyal konut başvurusu nereden yapılır?

TOKİ EVLERİ İÇİN KAÇ KİŞİ BAŞVURU YAPTI

TOKİ’nin 50 bin konut projesine başvurular hızla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum rekor başvuru sayısını açıkladı.

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILACAK?

TOKİ Sosyal Konut başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar şehirlerindeki Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Ziraat Bankası şubelerine başvuru bulunacak. Hangi bankaya başvuru yapılacağını öğrenmek için duyuruları takip etmeniz yeterlidir.

İL İL TOKİ KONUT SATIŞLARINI VE BAŞVURU TARİHLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugünden itibaren başlayacak başvuru sürecinin, 19 Nisan’a kadar süreceğini ifade ederek şunları söyledi: “TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesiyle ilgili, 6 Mart itibarıyla başvuruları alacağız, 45 günlük süre var. 50 bin konut için talepleri 19 Nisan’a kadar alacağız. Talepleri alırken alt gelir grubu ve orta gelir grubuna yönelik, aynı zamanda şehit ailelerimize, gazilerimize ve emeklilerimize yönelik kontenjanımız olacak.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more