Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 1480 kişinin ataması yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Şubat'ta noter huzurunda yapılacak olan çekilişle, sağlıkta 1480 kişinin atamasının yapılacağını söyledi.

19:48 -
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 1480 kişinin ataması yapılacak

Ağrı’da incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, beraberindekilerle birlikte gittiği Hükümet Konağı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sağlıktaki gelişme ve yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Koca, geçmişte 618 olan ambulans sayısını bugün 4 bin 910’a çıkardıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERSağlık Bakanlığı'ndan ilk defa ve yeniden atama kurası... İşte Sağlık Bakanlığı kura detayları!Sağlık Bakanlığı'ndan ilk defa ve yeniden atama kurası... İşte Sağlık Bakanlığı kura detayları!

Bakan Koca, 85’inci Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ilanı detaylarıyla ilgili olarak, “2019’da pratisyen, aile hekimi, uzman hekim ve uzman diş hekimi olmak üzere 25 bine yakın personel atamasının yapılacağını daha önce söylemiştim. 25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat’ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak. Bunların 647’si pratisyen, 773’ü uzman ve ayrıca yan dal uzman olarak da 58 kişinin ataması 28 Şubat itibarıyla yapılacak” diye konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more