Sözcü Plus Giriş

ABD’de kalan Türkler için yeni tahliye seferleri başladı

Corona virüsü (Covid-19) salgını dolayısıyla ABD´de kalan Türk vatandaşları için Türk Hava Yolları tarafından New York, Şikago, Houston ve Miami'den özel seferler başladı.

20:49 -

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını dolayısıyla ABD´de kalan Türk vatandaşları için Türk Hava Yolları (THY) tarafından New York, Şikago, Houston ve Miami’den özel seferler başladı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu özel seferlerin bugün New York ve Şikago’dan, yarın ise Houston’dan ve 17 Mayıs’ta da Miami’den gerçekleştirileceği belirtildi.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Açıklamada ayrıca, uçuş günü Covid-19 belirtileri gösteren veya daha önce Covid-19 tanısı konulan yolcuların uçuşlara kabul edilemeyeceği bildirildi. Söz konusu seferlerle Türkiye’ye gidecek yolcular ülkeye girişlerinden itibaren 14 gün boyunca karantinada kalacaklar.

Tahliye olmayı bekleyen vatandaşlar havalimanlarina akın etti. DHA

İLGİLİ HABER'Havalimanlarında nasıl tedbir alınacak?' İstanbul Havalimanı CEO'su yanıtladı'Havalimanlarında nasıl tedbir alınacak?' İstanbul Havalimanı CEO'su yanıtladı
Son güncelleme: 21:07 15.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more