ABD’de ünlü isimlerden çıplak oy çağrısı: Amerika’nın sana ihtiyacı var

ABD'de Sarah Silverman, Naomi Campbell, Amy Schumer, Mark Ruffalo gibi isimler, seçmenlere oy vermeleri çağrısı yaptı. Ünlüler, posta yoluyla oy vermenin inceliklerini çıplak halde yer aldıkları videoyla anlattı.

ABD'de Kasım ayında yapılacak seçimlere gerim sayım sürerken, ünlü isimler de seçmenlere oy vermeleri için çağrılarda bulunuyor.

Sarah Silverman.

Corona virüsü salgını nedeniyle posta yoluyla oy kullanma bu yıl daha da önem kazanmış durumda. ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimde hileye yol açacağını öne sürdüğü yöntemle ilgili ünlü komedyen Sarah Silverman’ın başı çektiği grup çıplak paylaşımlarda bulundu.

Mark Ruffalo.

Chris Rock, Tiffany Haddish, Amy Schumer, Chelsea Handler, Josh Gadd, Mark Ruffalo, Kerry Washington ve Naomi Campbell gibi isimler, bir araya geldikleri videoda seçmenlere postayla kullanılan oyların ‘çıplak oy’ (naked ballot) durumuna düşüp geçersiz sayılmaması için uyarılar yaptı.

Naomi Campbell.

Silverman elleriyle göğüslerini kapattığı görüntülerde, “Arkamda bir adam yok. Bunlar benim ellerim. Dürüst olmak gerekirse göğüslerimle ellerimi kapatmayı tercih ederim ama işte buradayız. Eğer dediklerimi uygulamazsınız, oylarınız çöpe gidebilir” dedi.

Amy Schumer.

Silverman, seçmen kartlarını doğru şekilde doldurma ve zarflar konusunda da bilgi verirken, “Amerika’nın sana ihtiyacı var” dedikten sonra selam vererek videoyu sonlandırdı.

Billie Eilish'ten Joe Biden'a destek çağrısı: Hayatımız buna bağlı İlginizi Çekebilir Billie Eilish'ten Joe Biden'a destek çağrısı: Hayatımız buna bağlı

 

ABD Başkanlık seçimlerinde çarpıcı detay! Eltilerin savaşı yaşanacak İlginizi Çekebilir ABD Başkanlık seçimlerinde çarpıcı detay! Eltilerin savaşı yaşanacak
ABD Amerika Chelsea Corona Donald Trump Dünya Joe Biden Naomi Campbell