Sözcü Plus Giriş

ABD'de Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen aşının onaylanmasının ardından aşılama başlamıştı.

Ülke genelinde ilk olarak sağlık çalışanları aşılandı. ABD'nin California eyaletinde Pfizer'ın corona virüsüne karşı geliştirdiği aşıyı alanlardan biri de hemşire Matthew W. oldu.

45 yaşındaki hemşire aşıdan sonra kolunun ağrıdığını söyleyerek başka bir yan etkisi yaşamadığını dile getirdi. Aşının ardından corona virüsü biriminde çalışan hemşire Matthew W., aşıdan 6 gün sonra hastalandı.

Üşüdüğünü dile getiren hemşire daha sonra kas ağrısı yaşadığını ve halsiz hissettiğini bildirdi. Giderek halsizleşmesinin ardından hastaneye başvuran hemşire corona virüsü testi yaptı. Hemşirenin  testi pozitif çıktı.

San Diego Aile Sağlığı Merkezlerinde bulaşıcı hastalık uzmanı Christian Ramers, yaşananların olası olduğunu dile getirerek, “Aşının klinik denemelerinde, aşının ardından vücudun koruma sağlamasının 10 ila 14 gün süreceğini elde etmiştik. İlk doz yüzde 50 oranında ikinci doz ise yüzde 95 oranında koruma sağlıyor” dedi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirEndonezya'da pes dedirten olay... Hemşire corona hastasıyla ilişkiye girdiEndonezya'da pes dedirten olay... Hemşire corona hastasıyla ilişkiye girdi

İlginizi ÇekebilirCoronayı yenen uzman doktor yaşadığı pişmanlığı anlattıCoronayı yenen uzman doktor yaşadığı pişmanlığı anlattı İlginizi ÇekebilirÇin aşısının corona virüsüne karşı etkisi belli olduÇin aşısının corona virüsüne karşı etkisi belli oldu