Bomba Putin iddiası: Parkinson yüzünden görevi bırakıyor

Rusya'da 20 yıldır iktidarda olan Vladimir Putin döneminin sona ermek üzere olduğu iddia edildi. İngiliz basını Putin'in Parkinson hastalığı nedeniyle Ocak 2021'de görevini bırakacağını öne sürdü. Kremlin'den yapılan açıklamada ise iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bomba Putin iddiası: Parkinson yüzünden görevi bırakıyor

Özel hayatı ve ailesiyle ilgili detayları gizli tutmasıyla bilinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İngiliz basını, uzun yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele ettiği öne sürülen 68 yaşındaki Putin’in görevini bırakmaya hazırlandığını yazdı. The Sun gazetesinin haberine göre Putin, 2021’in Ocak ayında görevi bıraktığını açıklayacak.

Putin ve Alina Kabayeva.

Putin’in yerine geçecek kişiyi önümüzdeki günlerde açıklayacağı belirtilirken, ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının da hazır olduğu ifade edildi.

‘AİLESİNİN ETKİSİ BÜYÜK’

The Sun’a konuşan Prof. Dr. Valery Solovey, eski jimnastikçi sevgilisi Alina Kabayeva ile kızları Katerina ve Maria’nın, Putin’in görevi bırakma kararında ısrarcı olduklarını söyledi. Solovey, “Üzerinde büyük etkisi olan bir ailesi var. Planlarını Ocak ayında açıklayacak” dedi.

Putin’in kızlarının Strelki grubuyla fotoğrafı. Ortada solda Katerina, yanında ise Maria görülüyor.

Haberde Putin’in geçmiş yıllara ait görüntülerine de yer verildi. Söz konusu görüntülerde Putin’in iki kolu arasındaki salınım farkı dikkat çekiyor.

Putin’in sağ kolundaki salınımın bariz bir şekilde daha az olduğu fark edilirken, bunun Parkinson hastalığının belirtilerinden biri olduğu savunuluyor.

KREMLİN’DEN YALANLAMA

Öte yandan Putin’in sağlık durumuyla ilgili çıkan haberlere ilişkin Kremlin’den açıklama geldi. Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Solovey’in iddialarına dayanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Peskov, “Bu kesinlikle saçmalık. Başkanla ilgili her şey yolunda” dedi.

Putin’in yakın gelecekte görevi bırakmayı planlayıp planlamadığı sorulduğunda ise Peskov, “Hayır” yanıtını verdi.

2000 YILINDA GÖREVE GELMİŞTİ

Vladimir Putin, 2000 yılında Rusya Devlet Başkanı olarak seçilmişti. Rusya'da iki kez art arda başkan seçilmesinin ardından Putin, anayasanın iki dönemden daha fazla başkanlık yapılmasına müsaade etmemesi nedeniyle 2008-2012'de başbakanlık görevini üstlendi.

2012'de yapılan seçimlerde oyların yüzde 63.6'sını alarak yeniden devlet başkanı seçilen Putin, 2018'de yapılan seçimlerde de oyların yüzde 76.76'sını alarak daha güçlü bir şekilde başa geldi.

Putin'in görev süresi 2024'te sona ererken, son yapılan anayasa değişikliğiyle 2036’ya kadar görevde kalmasının yolu açılmıştı.

31 yaş küçük sevgilisini sır gibi saklıyor! Putin ikiz babası oldu iddiası İlginizi Çekebilir 31 yaş küçük sevgilisini sır gibi saklıyor! Putin ikiz babası oldu iddiası

 

Putin herkesten sır gibi saklıyordu! Kızlarının fotoğrafı ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Putin herkesten sır gibi saklıyordu! Kızlarının fotoğrafı ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...