Sözcü Plus Giriş

Corona aşısı çalışmalarıyla ilgili şok iddia: Çalmaya çalışıyorlar!

İngiltere’yi siber saldırılara karşı korumakla yükümlü kurum olan GCHQ’nun yöneticisi Jeremy Fleming, bazı ülkelerin ve bilgisayar korsanlarının corona virüsü (Covid-19) aşısına ilişkin bilgileri çalmaya çalıştığını iddia etti. Ülke ismi vermeyen Flemin, Çin'i işaret ederek, "İngiltere’nin istihbarat alanındaki rakibi” dedi.

Güncellenme: 17:41, 05/06/2020
Corona aşısı çalışmalarıyla ilgili şok iddia: Çalmaya çalışıyorlar!

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (Covid-19) salgınına ilişkin aşı çalışmaları sürüyor.

Aşı çalışması gerçekleştiren birçok ülke ise siber saldırıların etkisi altında kalıyor.

İngiltere’yi siber saldırılara ve tehditlere karşı korumak amacıyla kurulan güvenlik ve istihbarat kurumu olan GCHQ'nun yöneticisi Jeremy Fleming, corona virüsüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SALDIRILAR GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR”

Fleming, ülkede yapılan araştırmaların bazı ülkeler ve bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmeye çalışıldığını öne sürdü.

Söz konusu siber saldırılara ilişkin açıklama yapan Fleming, “Şu anda bizim için en yüksek öncelik, sağlık sektörünü bunlara karşı korumaktır. Bu sistemi korumanın ve aşıya ilişkin gelişmeleri korumanın önemi gün geçtikçe artıyor” dedi.

“ÇİN, İSTİHBARAT KONUSUNDA İNGİLTERE'NİN RAKİBİ'-“

Fleming, söz konusu araştırmaları çalmaya çalışan ülkeler ya da kişiler hakkında bilgi vermedi, ancak Çin'in istihbarat konusunda İngiltere'nin rakibi olduğunu ifade etti.

İngiliz medyasındaki haberlerde ise daha önce İngiltere'deki aşı çalışmaları ve bu çalışmalarla ilgili bilgilerin çalınmasına yönelik Çin, Rusya ve İran kaynaklı siber saldırıların yapıldığı iddia edilmişti. (DHA)

İlginizi ÇekebilirProf. Dr. Barbaros Çetin: Corona virüsü laboratuvarda mı üretildi?Prof. Dr. Barbaros Çetin: Corona virüsü laboratuvarda mı üretildi?İlginizi ÇekebilirEconomist'ten Türkiye'nin corona mücadelesine övgü: Komaya sokmadan başardılarEconomist'ten Türkiye'nin corona mücadelesine övgü: Komaya sokmadan başardılar