Sözcü Plus Giriş

Ermenistan yine sivilleri vurdu: Berde’de onlarca sivil öldü

27 Eylül'de Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden çatışmalar bugün de devam ediyor... Geçen haftalarda Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti Gence de dahil olmak üzere sivillerin yoğun olduğu birçok bölgeye saldıran Ermenistan ordusu bugün Berde'yi vurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:26, 28/10/2020
Ermenistan yine sivilleri vurdu: Berde’de onlarca sivil öldü

Ermenistan ordusunun Berde kent merkezini vurması sonucu onlarca insan yaşamını yitirdi… Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın füze saldırında 13 sivilin öldüğünü açıkladı.

Ermenistan ordusu, ateşkesi ihlal ederek sivilleri hedef alamaya devam ediyor. Ermeni silahlı kuvvetleri, Smerch füzesi ile Berde kentini vurdu.

Hikmet Hacıyev sosyal medyadan ölü ve yaralı sayısının arttığını duyurdu.

Bakanlık açıklamasında ateşkesi ihlal eden Ermeni silahlı kuvvetlerinin Berde kentine füzel saldırısında bulunduğunu ve an itibariyle en az 13 sivilin öldüğünü belirtti. Bakanlık açıklamasında “Şu an itibariyle en az 13 sivil öldü ve çok sayıda sivil yaralandı! Bu insanlığa karşı suçtur!” dedi.

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in danışmanı Hikmet Hacıyev, “Barda’da yaşamını yitirenlerin sayısı 20’ye ulaştı. Yaralananların sayısı ise 60’a çıktı. Ermenistan’ın devlet terörü politikası bu. Özellikle Berde şehir merkezini hedef aldılar” dedi.

AZERBAYCAN: 13 KÖY DAHA İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Azerbaycan ordusu, Zengilan bölgesinin Birinci Ağalı, İkinci Ağalı, Üçüncü Ağalı, Zerneli, Fuzuli bölgesinin Mandılı, Cebrayıl bölgesinin Gazanzemi, Hanağabulaq, Çüllü, Kuşçular, Garaağac, Gubadlı bölgesinin Giyaslı, Edilce, Qılıcan köylerini işgalden kurtarmıştır. Yaşasın Azerbaycan ordusu! Karabağ Azerbaycan’dır” ifadelerine yer verdi.

İlginizi ÇekebilirAzerbaycan-Ermenistan savaşı: Türkiye'nin etkisi gündem olduAzerbaycan-Ermenistan savaşı: Türkiye'nin etkisi gündem oldu
Yayınlanma Tarihi:13:14,