Netanyahu: Arap liderlerle gizli görüşmeler yapıyoruz!

İsrail Başbakan Benjamin Netanyahu, İsrail'in Arap liderlerle bağ kurmak için daha fazla gizli görüşmelere başladığını söyledi. Netanyahu, "İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek isteyen liderlerle kamuoyunun bilgisi dışında görüşmeler yapılıyor" ifadesini kullandı.

Netanyahu: Arap liderlerle gizli görüşmeler yapıyoruz!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın kıdemli danışmanı ve asistanı Jared Kushner’ın ve Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brian ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

İsrail’in Arap liderlerle ikili ilişkiler kurma konusunda kapalı kapılar arkasında görüşmelerde bulunduğunu söyleyen Netanyahu, “İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek isteyen Arap ve Müslüman liderlerle pek çoğu kamuoyunun bilgisi dışında görüşmeler yapılıyor” ifadelerini kullandı.

İSRAİL ARTIK ÜRÜNLERİNİ BAE’YE İHRAÇ EDEBİLECEK

Kushner ve O’Brian, bu ayın başlarında tam diplomatik bağların kurulması konusunda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile bir anlaşmanın imzalanmasının ardından normalleşme görüşmeleri için İsrail’e gitti.

Cumartesi günü Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan, İsrail’in ekonomik boykotunu kaldıran bir kararname çıkardı.

BAE’deki şirketlerin ve bireysel girişimcilerin İsrail işletmeleriyle ticaret ve finansal anlaşmalar yapmalarına izin verdi. İsrail artık BAE’ye her türlü mal ve ürün ihraç edebilecek.

Netanyahu hareketin iki ülke arasında ekonomik işbirliğinin yolunu açtığını söyleyerek BAE'nin, İsrail'e yönelik boykotu sona erdirmesini alkışladı. (İHA)

Anlaşmanın ardından bir ilk! İsrail'den kalkan uçak BAE'ye gidecek İlginizi Çekebilir Anlaşmanın ardından bir ilk! İsrail'den kalkan uçak BAE'ye gidecek

İsrail'den Hamas üyelerine vatandaşlık iddiası! İlginizi Çekebilir İsrail'den Hamas üyelerine vatandaşlık iddiası!