Sözcü Plus Giriş

Singapur’da Corona virüsü alarmı SARS seviyesinde!

Singapur, ülkede onaylanan Corona virüsü sayısının 33’e çıkmasının ardından, Corona virüsü alarmını SARS virüsüyle aynı seviye olan turuncuya çıkarıldı. Singapur Airshow adıyla bilinen askeri havacılık fuarının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilirken, hastayla temasa geçen öğrenci ve öğretmenlere 2 hafta süreyle evde kalmaları tavsiye edildi.

Güncellenme: 19:24, 07/02/2020
Singapur’da Corona virüsü alarmı SARS seviyesinde!

Singapur’da daha önce onaylanan 30 Corona virüsü vakasının ardından, Çin'e seyahat eden 3 kişide Corona virüsü tespit edildiği onaylandı.

Ülke genelindeki onaylanan vaka sayısı 33'e çıkarken, alarm seviyesi 2003 yılında patlak veren SARS virüsüyle aynı seviye olan turuncuya çıkarıldı.

Turuncu alarm, virüsün insandan insana kolayca geçebileceği anlamına gelirken, en son 2009-2010 yılında yaşanan H1N1 salgınında bu alarm verilmişti. En üst alarm seviyesinin ise virüsün geniş ölçüde yayıldığını gösteren kırmızı seviye olduğu biliniyor.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Singapur Sağlık Bakanlığı alarm seviyesinin yükseltilmesine ilişkin, “Bazı vatandaşlarımızın Çin'e seyahat geçmişleri olmamasına rağmen virüs bulaştığından dolayı risk seviyesini üst seviyeye taşıdık” açıklamasında bulundu.

FUAR ERTELENDİ

İş insanlarına, büyük ölçekli etkinlikleri iptal etmeleri tavsiye edilirken, Singapur Airshow adıyla bilinen askeri havacılık fuarı da ileri bir tarihe ertelendi.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE TAVSİYE

Öte yandan, yeni onaylanan vakalardan birinin öğretmen olması nedeniyle, hastayla temasa geçen öğrenci ve öğretmenlere 2 hafta süreyle evde kalmaları tavsiye edildi.

SARS virüsü nedeniyle 2003 yılında Singapur'da 30'dan fazla kişi hayatını kaybederken, dünyada yüzlerce kişinin ölümüne neden olmuştu. İHA

İlginizi Çekebilir'Corona virüsü kahramanı' hakkında soruşturma başlatıldı!'Corona virüsü kahramanı' hakkında soruşturma başlatıldı!