ABD’de binlerce kişi George Floyd’u anmak için toplandı

ABD'nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polis tarafından öldürülen George Floyd için anma törenleri düzenleniyor. Anma töreni ilk olarak North Central Üniversitesi'nde yapılıyor. George Floyd'un cenazesinin bulunduğu oditoryumda yüzlerce kişi toplandı. Öte yandan New York'un Brooklyn bölgesinde düzenlenen anma töreni için Şehir Meclisi önünde bir araya gelen binlerce kişinin, protesto yürüyüşü gerçekleştireceği belirtildi.

ABD’de binlerce kişi George Floyd’u anmak için toplandı

ABD’nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polis tarafından öldürülen George Floyd için birçok eyalette protestolar sürüyor.

George Floyd için bugün, hayatını kaybettiği Minneapolis kentinde de anma töreni düzenleniyor.

North Central Üniversitesi’nin oditoryumunda düzenlenen törene Floyd’un ailesi, yakınları ve insan hakları savunucuları katılıyor.

Törenin yapıldığı oditoryumun dışında da çok sayıda kişi Floyd’un anısına toplandı.

Foto: Reuters

NEW YORK’TA BİNLERCE KİŞİ TOPLANDI

George Floyd’u anmak için New York’ta binlerce kişi bir araya geldi. George Floyd’un ağabeyinin konuşmasıyla başlayacak olan anma töreninin ardından protestocular Manhattan’a doğru yürüyüşe geçecek.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, kentte Şehir Meclisi önünde toplanan kalabalık “Adalet istiyoruz” ve “Siyahilerin de hakları var” sloganları atarak polis şiddetine tepki gösterdi.

New York’ta akşam 20:00’den itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanıyor, ancak yasağa rağmen protestolar devam ediyor.

New York’ta düzenlenen anma töreni (Foto: Reuters)

 

Protestocular harekete geçti! Güvenlik üst düzeye çıkarıldı İlginizi Çekebilir Protestocular harekete geçti! Güvenlik üst düzeye çıkarıldı İşte 6 grafikte ABD'de siyahlar ile beyazlar arasındaki ekonomik uçurum İlginizi Çekebilir İşte 6 grafikte ABD'de siyahlar ile beyazlar arasındaki ekonomik uçurum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika beyaz Corona Donald Trump Ekonomi New York Polis protesto Reuters sokağa çıkma yasağı son dakika TÜRKÇE
Loading...