Sözcü Plus Giriş

ABD’den ‘geçici ziyaretçi vizesi’ kararı! Tarih belli oldu

Türkiye'den de çok sayıda insanın uyguladığı, "ABD'de doğum turizmi" ile ilgili açıklama yapıldı. Beyaz Saray Basın Sekreterliği'nden yapılan açıklamada bugünden itibaren doğum turizmi için sıklıkla kullanılan geçici ziyaretçi vizesinin verilmeyeceği belirtildi.

21:09 -
ABD’den ‘geçici ziyaretçi vizesi’ kararı! Tarih belli oldu

Trump yönetimi, ABD’de doğum yoluyla vatandaşlık sahibi olunmasını sağlayan “doğum turizmini” engellemeye yönelik alınan ilk kararı açıkladı.

BUGÜNDEN İTİBAREN…

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, Beyaz Saray Basın Sekreterliği’nden yapılan açıklamada “24 Ocak 2020’den itibaren Dışişleri Bakanlığı artık doğum turizmi için ABD’ye girmek isteyen yabancılara geçici ziyaretçi (B-1/B-2) vizesi vermeyecek” ifadeleri kullanıldı.

ABD anayasasının 14'üncü maddesi, anne ve babasının statüsünden bağımsız olarak, Amerikan topraklarında doğan her çocuğun ABD vatandaşı olmasını öngörüyor.

İLGİLİ HABERTrump'tan Türkleri de ilgilendiren hamle: Doğum turizmini engellemeye hazırlanıyorTrump'tan Türkleri de ilgilendiren hamle: Doğum turizmini engellemeye hazırlanıyor
Son güncelleme: 09:12 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more