Sözcü Plus Giriş

Brezilya’da corona paniği sürüyor: 11 binden fazla vaka görüldü

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Brezilya'da vaka ve ölüm sayısındaki artış sürüyor... ABD'den sonra en çok vakanın görüldüğü ülkede son 24 saat içerisinde 11 binden fazla insanda corona virüsü tespit edildi. Ülkede son 24 saatte 807 insanın yaşamını yitirdiği açıklandı. Bu verilerle birlikte Brezilya, son 24 saatte yaşanan ölüm sayısında ABD'yi geride bıraktı.

Sozcu.com.tr
07:16 -
Brezilya’da corona paniği sürüyor: 11 binden fazla vaka görüldü

ABD’nin ardından vaka bazında dünyanın Covid-19’dan en çok etkilenen ülkesi haline gelen Brezilya’da kabus devam ediyor.

Brezilya Sağlık Bakanlığı, son haftalarda 10 bin günlük vakanın altına inilmediği ülkede son 24 saatte 11.687 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada toplam Covid-19 vaka sayısının ise 374.898 olduğu aktarıldı.

Öte yandan ülkede son 24 saat içerisinde 807 insanın yaşamını yitirdiği de belirtildi. Ölüm sayısı 23.473’e çıktı.

ABD’Yİ GERİDE BIRAKTI
Güncel verilere göre Brezilya’da yaşanan günlük ölüm sayısı ABD’deki günlük ölüm sayısını geçti.

ABD’de son 24 saat içerisinde 620 insanın yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. ABD’de Covid-19’a bağlı sebeplerle toplam 97.971 insan yaşamını yitirmişti.

BOLSONARO SIK SIK ELEŞTİRİYORDU
Ülkede son haftalarda Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun sokağa çıkma yasaklarına muhalefet etmesi ile birlikte corona vaka sayısında artış gözlenmişti.

“Kötü bir ekonomi, virüsten daha tehlikeli” açıklamasını yapan Bolsonaro, sık sık halkın karşısına maskesiz çıkarak, ekonomiyi canlandırmak için sokağa çıkılması gerektiğini savunmuştu.

İLGİLİ HABERBrezilya'da tepki çeken görüntü! Devlet Başkanı Bolsonaro salgını umursamadan...Brezilya'da tepki çeken görüntü! Devlet Başkanı Bolsonaro salgını umursamadan...
Son güncelleme: 10:07 28.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more