İran’da corona virüsünün önüne geçilemiyor! Ölü sayısı 43’e yükseldi

İran'da Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 9 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle corona virüsü kaynaklı ölümlerin 43'e yükseldiğini duyurdu.

İran’da corona virüsünün önüne geçilemiyor! Ölü sayısı 43’e yükseldi

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kianush Jahanpur, dünyayı kasıp kavuran corona virüsüyle ilgili son gelişmeleri açıkladı.

Reuters’ın geçtiği habere göre, Çin dışında virüsten en çok etkilenen İran’da son 24 saat içinde 295 yeni vaka tespit edilmesinin ardından toplam sayı 593’e ulaştı.

Tahran’da halk virüsten korunmak için maskelerle sokağa çıkıyor.

9 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle birlikte İran’da corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 43’e yükseldi. İran’da 100 milletvekiline yapılan taramalarda 5 kişide virüs tespit edildiği de gelen bilgiler arasında. 25 Şubat’ta Sağlık Bakanı Yardımcısı Iraj Harirchi de virüse yakalandığını söylemişti.

DÜNYA GENELİ 2 BİN 933 ÖLÜM

Çin’in Wuhan kentinde başlayan corona virüsüyle ilgili verileri derleyen ‘worldometers’ın verilerine göre, dünya genelinde ölü sayısı 2 bin 933 olarak kaydedildi. Virüsle bağlantılı vaka sayısı ise 85 bin 691 olarak paylaşıldı.

Nijerya'da ilk corona vakası! Dikkat çeken İstanbul detayı İlginizi Çekebilir Nijerya'da ilk corona vakası! Dikkat çeken İstanbul detayı

 

İran'da Sağlık Bakanı yardımcısında da corona çıktı İlginizi Çekebilir İran'da Sağlık Bakanı yardımcısında da corona çıktı

 

Corona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu! İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu!
Çin Corona Dünya İran istanbul Nijerya Ölüm Reuters Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika Tahran