Sözcü Plus Giriş

Ukrayna’da vurulan uçakla ilgili flaş açıklama: Bütün veriler elimizde

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi, İran’ın kaza sonucu vurduğunu açıkladığı Ukrayna uçağı ile ilgili olarak, Ukrayna tarafına bütün görsel verilerin ve soruşturma için gerekli diğer materyallerin verildiğini açıkladı.

16:00 -
Ukrayna’da vurulan uçakla ilgili flaş açıklama: Bütün veriler elimizde

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, İran'a giden Ukraynalı yetkililerin burada uçağa ait yeni fotoğraflar çektikleri belirtilerek, uçağın enkazına ait yeni fotoğraflar yayımlandı.

İran'a giden Ukrayna heyetine, İran tarafının bütün fotoğraf, video ve diğer bütün malzemelerin verdiğinin belirtildiği açıklamada, Ukraynalı yetkililerin bu veriler sayesinde incelemenin objektif bir şekilde sürdüğü sonucuna ulaştıkları ifade edildi.

Ukrayna heyeti yeni kareler de elde etti.

Ukraynalı uzmanların, gerekli bütün hukuki süreçleri işletebilmek için bölgede çalışmaya devam ettikleri dile getirildi.

‘BİZ HAKLI ÇIKTIK’

Ukrayna iç istihbarat ve güvenlik teşkilatı SBU'dan yapılan açıklamada da, İran'ın açıklamasının, SBU'nun daha önceden dile getirdiği iki ihtimalden birini ifade ettiği, dolayısıyla SBU'nun haklı çıktığı ifade edildi. SBU'dan önceki gün yapılan açıklamada, başlıca iki ihtimalin bulunduğu, bunlardan birinin füze, diğerinin ise terör saldırısı olduğu ifade edilmişti. (DHA)

İLGİLİ HABERSon dakika... İran'ın vurduğu uçağa Ukrayna'dan ilk tepkiSon dakika... İran'ın vurduğu uçağa Ukrayna'dan ilk tepki

Son güncelleme: 09:22 14.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more