Vaka sayıları artınca 400 kişinin çalıştığı mezbaha kapatıldı!

Almanya'nın Hamburg kentinde yaklaşık 400 kişinin çalıştığı bir mezbahada birçok çalışanda corona virüsüne rastlandı. Olay sonrası bölgedeki okulların kapatılmasına karar verilirken yetkililer inceleme başlatıldığını bildirdi.

Vaka sayıları artınca 400 kişinin çalıştığı mezbaha kapatıldı!

Almanya’nın en büyük et işleme tesislerinden biri, çok sayıda çalışanda corona virüsü görülmesi üzerine kapatıldı.

Gutersloh bölgesel yönetimi vaka sayılarının artışa geçmesinin ardından önlem olarak bölgedeki okullar ve anaokullarının kapatıldığını belirtti.

Et işleme tesisi yetkilileri Almanya boyunca 19 adet daha tesisleri olduğunu ve bu tesislerde de geniş çaplı test yapmaya başladıklarını belirtti. Şu ana kadar diğer tesislerde vaka görülmediği ifade edilirken kalan 19 tesisin de aktif durumda olduğu bildirildi.

Olay sonrası yerel otoriteler okulların kapatılmasına karar verdi. Reuters

ALMANYA AVRUPA’DAKİ EN İYİLERDEN

Corona virüsü ile Avrupa’da başarılı bir şekilde mücadele eden nadir ülkelerden olan Almanya’da şu ana kadar 190 bine yakın vaka tespit edildi ve 9 bine yakın can kaybı yaşandı.

Öte yandan Almanya’da 16 eyalette fuarlar dahil büyük etkinliklerin yapılmasının ekim ayı sonuna kadar yeniden yasaklanması planlanıyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nden somon balığı iddiasıyla ilgili flaş açıklama! İlginizi Çekebilir Dünya Sağlık Örgütü'nden somon balığı iddiasıyla ilgili flaş açıklama! Almanya'dan kritik mülteci kararı! Geri göndermeye başlıyorlar İlginizi Çekebilir Almanya'dan kritik mülteci kararı! Geri göndermeye başlıyorlar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Avrupa Çin Corona coronavirüs Dünya Ekim ayı Reuters Sağlık
Loading...