AÖF kayıt yenileme ne zaman? 2020 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme işlemleri!

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri kayıt yenileme tarihleri yaklaşıyor. Binlerce AÖF öğrencisi kayıt yenileme için ders ekle sil işlemini gerçekleştirecek. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak ve nasıl yapılacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

AÖF kayıt yenileme ne zaman? 2020 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme işlemleri!

AÖF kayıt yenileme için geri sayım başladı. Açıköğretim Fakültesi, İşletme ve İktisat Fakültesi öğrencileri bahar dönemi için kayıt yenileyecek. Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenen AÖF kayıt takvimine göre 2019-2020 bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 17 Şubat’ta başlayacak. İşte AÖF kayıt yenileme ile ilgili açıklamalar…

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖF, 2019-2020 yılı bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 17 Şubat 2020 tarihinde başlayacak 28 Şubat 2020 tarihinde sona erecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİM EKRANI

AÖF KAYIT KILAVUZU 

DERS SEÇİMİ VE TARİHLERİ

Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında yapılacaktır.

▪ Öğrenciler, bir yarıyılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilir.
▪ Öğrenci, ders seçimini (ekle/sil); kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o dönem için yapar ve sonradan itiraz edemez.
▪ Öğrenci tarafından ders seçilmediğinde o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelmez.
▪ Öğrenciler FF harf notlu derslerini seçmeyebilir. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamayacaklarından, seçmedikleri FF harf notlu dersleri dersin açıldığı sonraki dönem/dönemlerde almak zorundadır.
▪ Kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme yapmadığınız sürece ders seçimi (ekle/sil) yapabilirsiniz. Yapacağınız ödeme tutarları alacağınız derslerin kredisine göre belirlenmektedir.
▪ Ders seçimi (ekle/sil) sonunda alınan derslerin toplam kredisine göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle/sil) yapılması mümkün değildir.
▪ Ders seçimi öğrencinin kendisi tarafından yapıldığından, mazeretli ders ekleme işlemi yapılmayacaktır.
▪ Lisans programlarında 1 inci yarıyıldan ders alan öğrenci 5 inci ve 7 nci yarıyıllardan; 2 nci yarıyıldan ders alan öğrenci 6 ncı ve 8 inci yarıyıllardan; 3 üncü yarıyıldan ders alan öğrenci 7 nci yarıyıldan; 4 üncü yarıyıldan ders alan öğrenci ise 8 inci yarıyıldan ders alamaz. 2547 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi gereğince zorunlu dersler olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II dersleri için bu madde uygulanmaz.
▪ 2019-2020 öğretim yılında Yatay Geçiş kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler Güz Dönemi kayıt yenileme tarihlerinin son iki gününde ders seçebilir.
▪ 2019-2020 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler bahar döneminde ders seçimi yapmaları gerekir.

DİKKAT!

Kayıt yenileme tutarı ödendikten sonra ders seçimi (ekle/sil) yapılması mümkün değildir.