Sözcü Plus Giriş

LGS sınavı ne zaman? 2020 LGS konuları neler?

LGS'ya girecek adaylar tarafından merak konusu oldu. İyi bir lise hayali ile LGS için hazırlanan öğrenciler MEB tarafından gerçekleştirilecek sınavın tarihini sorgulamaya başladı. Peki, LGS 2020 ne zaman yapılacak? LGS tarihi belli oldu? İşte bilinmesi gerekenler…

15:14 -
LGS sınavı ne zaman? 2020 LGS konuları neler?

2019 2020 eğitim yılı uzaktan eğitim ile devam ederken gelecekleri açısından iyi bir lisede okumak isteyen öğrenciler LGS hakkında araştırmalar yapıyor. Corona virüs salgını nedeniyle sınav tarihi sık sık gündeme geldi. Peki, LGS bu yıl ne zaman yapılacak?

LGS 2020 NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye’de corona virüsü ile ilgili normalleşme adımları atılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, LGS sınavının ne zaman yapılacağını da belirtti. Buna göre; daha önce 7 Haziran’da yapılması planlanan LGS 2020 sınavı 20 Haziran tarihinde yapılacak.

LGS KONULARI BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soru çıkacak konu ve kazanımları açıkladı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın web sayfasında yayınlanan kılavuza göre konular şöyle:

Türkçe: Söz varlığı, anlama, yazma.

Matematik: Sayılar ve işlemler, üslü ifadeler, karaköklü ifadeler, veri işleme, olasılık, cebir.

Fen bilimleri: Mevsimler ve iklim/Dünya ve evren, DNA ve genetik kod/canlılar ve yaşam, basınç/fiziksel olaylar, madde ve endüstri/madde ve doğası.

T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük: Bir kahraman doğuyor, milli uyanış, milli bir destan.

Din kültürü ve ahlak bilgisi: Kader inancı, zekat ve sadaka, din ve hayat.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more