Sözcü Plus Giriş

MEB’den anaokulu ve ilkokul öğrencileri için kitap seti

Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşan yüz yüze eğitim tarihi öncesinde anaokulu ve ilkokul 1. sınıf düzeyindeki özel gereksinimli öğrenciler için kitap seti açıklaması geldi.

15:27 -
MEB’den anaokulu ve ilkokul öğrencileri için kitap seti

Milli Eğitim Bakanlığı, 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayacak yüz yüze eğitimde okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirerek kolaylaştıracak 6 kitaptan oluşan bir set hazırladığını duyurdu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “1. sınıfların alışması açısından 2+5 şeklinde sayıyı azaltarak yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. 2. sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta salgının seyriyle netleşmiş olur, 8 ve 12'lerle ilgili ne zaman başlayacağı veya başlayıp başlamaması konusu haftaya gündeme alınacak” ifadelerini kullanmıştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, devamsızlık durumu ve yüz yüz eğitimin hakkında şunları söyledi;

* Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır.

* Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more