Sözcü Plus Giriş

1 Haziran’dan hangi dükkanlar açılacak? 1 Haziran normalleşme adımları…

Türkiye’de corona virüsü ile ilgili en önemli adımların atılacağı tarih 1 Haziran. Hafta içinde yapılan kabine toplantısı sonrasında, corona virüsü ile ilgili atılacak normalleşme adımları karara bağlandı. Mart ayının ortalarından beri süren corona virüsü önlemleri, 1 Haziran itibariyle birçok işletmede sonlanacak. Peki, 1 Haziran’da neler olacak? 1 Haziran normalleşme adımları neler? İşte 1 Haziran’da açılacak işletmeler…

10:58 -
1 Haziran’dan hangi dükkanlar açılacak? 1 Haziran normalleşme adımları…

Türkiye, corona virüsü normalleşme adımlarını tartışıyor. 1 Haziran'da yürürlüğe girecek normalleşme adımlarıyla, birçok işletme tekrardan açılacak. Şehirler arası yasak da son bulacak. Peki, 1 Haziran'da hangi işletmeler açılacak? Tüm bilgiler haberimizde…

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI KALKIYOR

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla sona erecek.

KAFE, RESTORAN, YÜZME HAVUZLARI AÇILIYOR

1 Haziran itibarıyla restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

BAZI İŞLETMELER KAPALI KALACAK

Bar, pavyon, meyhane, gece kulübü gibi eğlence mekanları ile nargile kafelerin yasağı ise sürecek.

İDARİ İZİN SONA ERİYOR

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli, 1 Haziran itibarıyla normal mesailerine başlayacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SÜRÜYOR

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta bu gece saat 00.00’dan pazar saat 00.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Foto: DepoPhotos

KREŞ VE ANAOKULU AÇILIYOR

Kreşler ve gündüz bakım evleri 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak.

0-18 YAŞ İÇİN KISITLAMA DEVAM

20 yaş altını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması 18 yaşa çekildi. 0-18 yaş grubunun tamamı sadece çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ BELİRLİ SAATLERDE SOKAKTA

65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Bu yaş grubundakiler pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

MÜZE, PLAJ, KÜTÜPHANELER AÇILACAK

Plajlar, milli parklar, müze ve ören yerleri, kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran itibarıyla açılacak.

Foto: DepoPhotos

HİPODROMDA YARIŞLAR DEVAM EDECEK

Hipodromların 10 Haziran'da açılmasıyla Türkiye Jokey Kulübü at yarış oynatmaya devam edecek.

SÜRÜCÜ KURSLARI AÇILIYOR

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Yine aynı tarihte hayvan satış yerleri de açılacak.

SPOR TESİSLERİ VE AÇIK HAVADA OTURMA ALANI BULUNAN MEKANLAR AÇILIYOR

Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler 00.00'a kadar hizmet verebilecek. Açık havada oturma alanları bulunan mekanlarda, saat 00.00'da sona erdirilmesi şartıyla konser düzenlenebilecek.

İLGİLİ HABERTHY ve Pegasus iç hat seferlerine 1 Haziran'da başlıyorTHY ve Pegasus iç hat seferlerine 1 Haziran'da başlıyor
Son güncelleme: 11:23 31.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more