62 yıldır ağzında gülle dolaşıyor! Sebebini duyan şaşırıyor

Bursa'da Gül Dede olarak bilinen 89 yaşındaki adam, sigarayı bırakmak için 27 yaşında ağzına koyduğu gülü 62 yıldır hiç çıkarmıyor. Ağzındaki gülle corona virüsüne karşı korunacağına inanan yaşlı adam virüsten korkmadığını söylüyor.

Orhangazi ilçesine bağlı Keramet köyünde yaşayan 89 yaşındaki Ali Rıza Karan, gülü o kadar seviyor ki, yaz kış ağzında gülle dolaşıyor. Ağzında gül olmadan adım bile atmayan yaşlı adamın dolabında da çeşit çeşit güller bulunuyor. Yaşlı adam, her gün farklı bir tanesini ağzına alıp dolaşıyor.

(FOTO: İHA)

CORONAYA KARŞI KORUYACAĞINA İNANIYOR

Doktorun “Sigarayı bırakman lazım” demesi üzerine sigarayı bırakan Karan, kendini oyalamak için ağzına gül koydu. Kara, 27 yaşında ağzına aldığı gülü tam 62 senedir bir an olsun ağzından düşürmüyor. Tam bir gül tiryakisi olan yaşlı adamı kimse ismiyle tanımıyor, herkes onu “Gül Dede” olarak tanıyor. Ağzında taşıdığı gülün kendisini corona virüsüne karşı koruyacağını inanan yaşlı adam virüsten korkmadığını belirtiyor.

(FOTO: İHA)

SİGARAYI BIRAKTI GÜLE BAŞLADI

Ali Rıza Karan, “Benim adım Ali Rıza ama kimse beni ismimle bilmez herkes ‘Gül Dede’ olarak bilir. Doktorumun tavsiyesi üzerine 27 yaşında sigarayı bıraktım o günden sonra sigara tiryakiliğinden gül tiryakiliğine geçtim. Ağzımda gülle dolaştığımı görenler büyük şaşkınlık yaşayıp keşke biz de senin gibi olsak diyor. Sigara içenlere bırakması konusunda uyarılarda bulunuyorum. Ben gülü ağzımdan hiç düşürmüyorum hep ağzımda. Bir gül bir hafta gidiyor. Sonra değiştiriyorum. Ağzımda taşıdığım gül beni corona virüsünden koruyor. Ağzımda gül taşıdığım için virüs bana gelmez” dedi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bursa Corona Gül korona sigara
Loading...