Ücretsiz maske başvurusu e Devlet’te nasıl yapılır? Kimler bedava maske alabilecek?

Ücretsiz maske dağıtılacağının açıklanmasının ardından, e-devlet üzerinden bireysel başvuru ekranının da açıldığı resmen duyuruldu. Karar doğrultusunda 20-65 yaş arası vatandaşlara haftada 5 maskeyi ücretsiz olarak verecek. Maske dağıtımından sokağa çıkma yasağına tabi olan vatandaşlar faydalanamayacak. İşte ücretsiz maske detayları...

Ücretsiz maske başvurusu e Devlet’te nasıl yapılır? Kimler bedava maske alabilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske ulaştırmakta kararlıyız” dedi ve ücretsiz maske dağıtımı ile detaylar merakla araştırılmaya başlandı. Ücretsiz maske başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak.

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Toplu alanlarda maske kullanmanın zorunlu hale getirilmesinin ardından devlet eliyle maskelerin vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacağı açıklamasında bulunuldu. İlk olarak ePTT AVM’den dağıtılmaya başlayan maskelerin dağıtım linki değişti.

E-DEVLET ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU EKRANI

Ücretsiz maske başvuru linki! Bedava maske dağıtımı e-Devlet'te…

DAĞITIMDA KAOS YAŞANMASINDAN KORKULUYOR

Erdoğan, “Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız” dedi ancak maskeyi dağıtacak olan PTT'nin personel sayısının yetip yetmeyeceği merak konusu oldu.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, salgın günlerinde PTT işçilerinin karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi almak amacıyla Haber-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü‘yle bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

PTT’de yaşanan sorunlara tepki gösteren, taleplerini dile getiren çalışanların sürgüne gönderilmeye başlandığını açıklayan Haber-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü, şunları söyledi

* 43 bine yakın personelimiz var. Bunların 14 bini dağıtıcı. Bunların yanında izne ayrılanlar ve karantinaya alınlar var maalesef. TÜİK verilerine göre 25 milyon hanemiz bulunmakta. Bunların hepsine 14 bin dağıtıcı ile maskelerin dağıtımı hem büyük bir sıkıntı hem de virüsün yayılmasını arttıracak. Çünkü bir kişi sadece bir eve gitmeyecek 60 eve gidecek. Hatta daha önceden dağıtıcılarımızın 120 eve kadar gittiğini biliyoruz. Milyonlarca maskenin 14 bin tane dağıtıcıyla dağıtılması neredeyse imkânsızdır. Bunlar dağıtılmadığı sürece de bize bir mobbing uygulanacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
CHP Corona Cumhurbaşkanı e-devlet Haber istanbul Maske nasıl yapılır video konferans
Loading...