Sözcü Plus Giriş

Esenyurt’ta minibüs denetimi… Yine aynı görüntüler

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde polis ekiplerince yapılan minibüs denetimlerinde fazla yolcu aldığı belirlenen iki minibüs şoförüne ceza kesildi.

09:39 -
Esenyurt’ta minibüs denetimi… Yine aynı görüntüler

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde corona virüsüyle mücadele kapsamında polis ekipleri minibüs denetimi yaptı. Tedbirlere uymayan ve kapasitesinden fazla yolcu alan minibüs sürücülerine ceza kesildi. Durdurulan iki minibüsten birinde 14 yerine 30, diğerinde ise 28 yolcu çıktı. Minibüs şoförlerine 3 bin 150 lira para cezası kesildi.

“TEDİRGİN OLUYORUZ”

Ayakta seyahat ettiği için minibüsten indirilen bir yolcu bir çözüm üretilmesi minibüs sayısının arttırılması gerektiğini söyleyerek “Genel olarak bir problem var. Minibüsler az geliyor. Bunu daha çoğaltmaları lazım.  Her gün işe gidip geliyorum bu yoğunluk hep oluyor. Haliyle bu durum bizi tedirgin ediyor. Daha iyi olabilir” diye konuştu.

 

Ceza kesilen sürücü de “Yolda yolcu var alamıyorsun alsan ayrı problem. Metroyu metrobüsü de görüntüleyin biraz. Normal zamanda da ayakta yolcu almam yasak biliyorum. Metropol bir şehirdeyiz yapabileceğimiz bir şey varsa söyleyin” şeklinde konuştu. (DHA)

İLGİLİ HABERFazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün ilginç tepkisiFazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün ilginç tepkisi
Son güncelleme: 09:49 05.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more