Havai fişek fabrikasındaki facianın görüntüleri ortaya çıktı

Geçen temmuz ayında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın görüntüleri ortaya çıktı. Patlamada yedi kişi hayatını kaybetmiş, 127 kişi ise yaralanmıştı.

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında 3 Temmuz saat 11.15 sıralarında meydana gelen ve kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda yedi kişi hayatını kaybetmiş, 127 kişi ise yaralanmıştı.

SÖZCÜ, patlamanın meydana geldiği anın kayıtlarına ulaştı. Patlama sonrası büyük panik yaşanırken, tavandan kopan parçaların işçilerin üstüne düştüğü görülüyor.

ALTI GÜN SONRA BİR PATLAMA DAHA

Patlamaya ilişkin gözaltına alınan aralarında fabrika sahibinin de bulunduğu beş şüpheli tutuklanmış, bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kontrollü imha amacıyla Adapazarı ilçesi Taşkısığı Mahallesine getirilen fabrikadaki patlayıcıların, 9 Temmuz’da 11.35 sıralarında kamyondan indirildiği sırada meydana gelen patlamada üç asker şehit olmuş, sekiz jandarma ile kamyon şoförü yaralanmıştı.

Olayın mahkeme safhası 6-7-8 Ocak 2021 tarihinde başlayacak. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülecek davada tutuklu sanıklar ile fabrika çalışanlarından oluşan yüzden fazla kişi dinlenecek.

Havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin iddianame kabul edildi İlginizi Çekebilir Havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin iddianame kabul edildi Fabrika patlamasının akşamında tepki çeken yemek! İlginizi Çekebilir Fabrika patlamasının akşamında tepki çeken yemek! O fabrikayla ilgili şoke eden gerçekler: 3 patlama daha yaşandı, isim değiştirerek açıldı! İlginizi Çekebilir O fabrikayla ilgili şoke eden gerçekler: 3 patlama daha yaşandı, isim değiştirerek açıldı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...