Pınar Gültekin cinayetinde sıcak gelişme…

Türkiye'yi ayağa kaldıran Pınar Gültekin cinayetinde sıcak gelişme... Pınar Gültekin’in ailesinin cinayet mahallinde birden fazla kişinin olabileceği iddiası ile olay yerinde ayrıntılı bir keşif yaptırılmasını isteyeceği öğrenildi. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir de cinayetin canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlanarak işlenmiş bir cinayet olduğunu savunarak, yardım edenlerin olabileceğini dile getirdi.

Pınar Gültekin cinayetinde sıcak gelişme…

Muğla'da 16 Temmuz’da kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni bir varil içerisinde üzerine beton dökülmüş halde bulunan 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in, bir dönem ilişkisi olan bar işletmecisi 40 yaşındaki Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledildiği ortaya çıkmıştı.

AİLE AYRINTILI KEŞİF İSTİYOR

Pınar Gültekin'in ailesinin de Muğla Cumhuriyet Savcılığı'na avukat Rezan Epözdemir aracılığı ile dilekçe vererek olay yerinde keşif yaptırılmasını isteyeceği öğrenildi.

Foto: Sözcü / 27 yaşındaki Pınar Gültekin Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledildi.

“CİNAYETİ TEK BAŞINA İŞLEMİŞ OLAMAZ”

Pınar Gültekin'in ailesinin katilin bu cinayeti tek başına işlemiş olamayacağı yönündeki düşüncelerine katıldığını belirten Av. Epözdemir, şunları söyledi:

* Dava dosyasının önemli bölümünü inceledim. Beyanları aldık. Cinayetin sadece canavarca hisle ve eziyet çektirerek değil, aynı zamanda tasarlanarak işlenmiş bir cinayet olduğunu düşünüyoruz.

* Özellikle failin cinayet sonrası davranışları, cesedi yakması, sonrası beton dökmesi, varili yok etmeye çalışması planlı, soğukkanlı hal ve hareketlere baktığımızda canavarca hisle, eziyet ederek öldürme ve tasarlanarak işlenmiş bir cinayet olduğunu düşünüyoruz.

* Şüpheli tamamen haksız tahrik savunmasından faydalanmak amacındadır. Buna itibar edilmemesi gerektiğini söyledik.

 BÖLGEDEKİ GPS KAYITLARI İNCELENECEK

“Aile deliller gizlenirken veya yok edilirken başkaca faillerin olduğunu düşünüyor” diyen Av. Epözdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Olay yerinde, olay anında başkaca failler var diyor aile. Buna ilişkin soru işaretleri de var; Şüphelinin anlatımındaki çelişki, böyle bir cinayeti hunharca, vahşice, insan olma vasfına aykırıca işlenmesi, cinayetin hayatın olağan akışına ve fizik kurallarına aykırı olması.

* Olay öncesi, olay esnası ve olay sonrası baz sinyal kayıtlarını istedik. Bu cinayetle ilgili başka faillerin olup olmadığının tespiti açısından istedik.

* Analiz raporlarının tanzim edilmesini özellikle talep ettik. Kamera kayıtlarının incelenmesini, bilirkişi raporuna konu edilmesini istedik. Bütün bu süreçte rol alan, görev alan, hunharca, vahşice cinayeti işleyen bütün faillerin hepsinin cezalandırılması için biran önce kamu davasının açılmasını istedik.

JANDARMA İKİNCİ GÜN GECE YARISI KEŞİF YAPTI

Muğla Jandarma Komutanlığı tarafından yakalan Cemal Metin Avcı ilk ifadesinde Türkiye’yi ayağa kaldıran cinayeti itiraf etti. Korkunç itiraftan hemen sonra Yerkesik Mahallesi’ndeki çiftlik evi ve Gültekin’in cansız bedeninin içine konularak üzerine beton dökülen varilin bulunduğu ormanlık alanda gece yarısı keşif yapılmıştı. Avcı burada da cinayeti nasıl işlediğini, cinayet anında hangi metaryelleri kullandığını büyük bir soğukkanlılıkla anlatmıştı.

 AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İLE CEZALANDIRILMALI

Avukat Dr. Epözdemir, dosyanın kısa bir süre sonra hazırlanmış olacağını ifade ederek, “Çok kısa bir sürede ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla ilgili dosyanın hazırlanacağı kanaatindeyim. Otopsi raporu daha gelmemiş, otopsi raporunun ve delillerin toplanması aşamasındayız” dedi.

Gültekin’in  ailesinin avukatı Av. Dr. Rezan Epözdemir Muğla'da incelemelerinin ardından Sözcü’ye açıklamalarda bulundu.

DOSYAYA KISITLAMA KARARI GETİRİLDİ.

Av. Dr. Rezan Epözdemir, Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili soruşturma safhasında mahkemenin verdiği kısıtlama kararı nedeniyle cinayeti işleyen Avcı'nın ifadesinin açıklanmasının mümkün olmadığını ve Avcı'nın gerek Jandarma'da gerekse mahkemede çelişkili, şüpheli ifadeler verdiğine dikkat çekti. “Dava dosyası ile ilgili bu şahsın son derece vahşice ve planlanarak işlenmiş  bu cinayeti tek başına işlemiş olabileceğini düşünmüyoruz. Evin içerisinde yakmaya çalışacak, evden dumanlar çıkacak, ardından bidona tek başına koyacak ve üzerine beton döküp, üstelik tek başına dere yatağına götürüp atacak, hayatın olağan akışına ters ve şüpheli durumlar söz konusu. Bu nedenle HTS baz sinyal tespiti ve  bölgedeki kameraların incelenmesi talebinde bulunduk” dedi.

OLAY YERİNDE YER GÖSTERME TALEP EDECEĞİZ

Av. Epözdemir açıklamasının devamında ise “CMK ‘nın 85. Maddesi'ne göre yer gösterme işleminde soruşturma konusu fiil, bunu gerçekleştirme şüphesi altındaki kişi tarafından, soruşturmayı yürütenlerin önünde olabildiği ölçüde tekrar yer göstererek yapılacaktır. Yani biz cinayet failinin  o gün yaşadıklarını ve cinayeti, nasıl nerede işlediğini yerleri göstermesini ve olayı anlatmasını  isteyeceğiz. Bizim ve ailesinin düşüncesi başka faillerin olduğu yönündedir” diye konuştu.

EŞİ BOŞANMA DAVASI AÇTI

Öte yandan Cinayetin ortaya çıkmasının ardından tutuklanan ve cezaevine koyulan katil Cemal Metin Avcı'nın eşi E.A.nın bugün avukatı aracılığı ile Muğla Aile Mahkemesi'ne boşanma istemi ile ilgili dilekçe verdiği öğrenildi.

Pınar Gültekin'den acı haber geldi! Korkunç detaylar... İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin'den acı haber geldi! Korkunç detaylar... Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı Pınar Gültekin'in annesi: Katil tek değildi İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin'in annesi: Katil tek değildi