CHP’den İnce’ye sert açıklama geliyor… İlk ve son olacak!

Muharrem İnce'nin CHP yönetimine dönük eleştirilerine CHP Genel Merkezi'nden bugün sert bir karşılık verilecek. Özellikle İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçim gecesine ilişkin iddialarına, Genel Merkez'in cevabında İnce'nin kendilerine teşekkür ettiği basın toplantısı da hatırlatılacak. CHP'nin, İnce'nin bundan sonra yapacağı eleştirilere cevap vermeyeceği de öngörülüyor. Bu açıklamanın ilk ve son olacağı öğrenildi.

CHP’den İnce’ye sert açıklama geliyor… İlk ve son olacak!

CHP Eski Yalova Milletvekili ve 24 Haziran 2018’deki seçimlerde partinin cumhurbaşkanı adayı olan CHP’li Muharrem İnce, başlattığı ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ne ilişkin basın toplantısında bugün CHP Genel Merkezi’ne de yüklendi. CHP Genel Merkezi’nin de İnce’ye bugün sert bir karşılık vereceği öğrenildi.

Özellikle İnce’nin cumhurbaşkanlığı seçim gecesine ilişkin iddialarına verilecek cevapta 25 Haziran 2018’deki düzenlediği basın toplantısı da hatırlatılacak.

Cevapta CHP Genel Merkezi’ndeki kendilerine teşekkür ettiği basın toplantısı da vurgulanacak.

CHP yönetiminin bundan sonra İnce’nin açıklamalarına cevap vermeyeceği de öngörülüyor.

Bu açıklama ilk ve son olacak.

İNCE BUGÜN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanlığı seçim gecesine dair İnce bugün şunları söyledi:

* Televizyonlarda bir Kemal Bey'in bir benim reklamım var. Kemal Bey'in reklamı neden konuyor, aday benim. Dünya siyaset tarihinin en büyük mitingini yapıyoruz. Bana yakın isimleri aday yapmıyorlar, örgütlere para vermiyorlar. Ben kazanamayım diye elinden geleni yapıyorlar.

* Seçim gecesi elimde bilgi yok. İkinci tura kalıp kalmadığımı öğrenemedim. Sabah oldu sonuçları aldım. YSK’ya yazdım CHP kaç sandıkta gözlemci göndermemiş? 13 bin sandıkta gözlemci yok.

* Dört milyon oy çöpe gitti. Erdoğan 1.5 milyon az oy alsaydı seçim ikinci tura kalacaktı. Bana neredeydin diye soranlardan özür diliyorum. Krizi yönetemedim ama bana veri vermediler.

İLGİLİ HABER Muharrem İnce yeni parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı Muharrem İnce yeni parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı

Muharrem İnce'den 'yenilgi' açıklaması İlginizi Çekebilir Muharrem İnce'den 'yenilgi' açıklaması