İdlib’de flaş gelişme: SMO harekete geçti

Suriye'nin İdlib kenti kırsalında Esad rejiminin ilerleyişini durdurmak ve gözlem noktaları ile mevzileri korumak için TSK cephelere tank ve komando sevkiyatı yaptı. Bölgeye ÇNRA ve fırtına obüsleriyle peş peşe atışlar yapıldığı belirtildi. Öte yandan SMO'nun, rejimin elindeki İdlib kırsalındaki bazı bölgeleri almak için harekat başlatığı duyuruldu.

İdlib’de flaş gelişme: SMO harekete geçti

DHA’nın haberine göre Suriye’de Esad rejimi askerlerinin ilerleyişini engellemek ve gözlem noktaları ile mevzileri korumak için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sabah saatlerinde cephelere, tank ve komando sevkiyatı yaptı.

TSK sabah saatlerinde de mevzilere tank sevkiyatı gerçekleştirdi. (FOTO:DHA)

TSK’nın, intikal sırasında ÇNRA ve Fırtına obüsleriyle peş peşe atışlar yaptığı belirtildi. İHA’nın yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, TSK’nın Serakib’de rejim hedeflerine düzenlediği topçu atışlarında 5 adet top imha edildi.

İHA: SMO HAREKAT BAŞLATTI

Suriye'nin İdlib kenti kırsalındaki Neyrab köyüne Suriye Milli Ordusu (SMO), askeri hareket başlattı. SMO ile Esad rejiminin askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken Esad rejimine ait 2 zırhlı ve bir askeri araç vuruldu..

ÇNRA Ve Fırtına obüslerinin atışları kameralara yansıdı. (FOTO: DHA)

SMO, köyün çevresinde Esad rejimi tarafından kullanılan stratejik yerlere ilerlemeye devam ediyor.

İdlib’in güneydoğusundaki bazı gözlem noktaları rejim tarafından kuşatılmış durumda.

Rejim uçaklarının ve İnsansız Hava Araçlarının (İHA) da bölgede uçuş yaptığı belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...