Yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdılar

Yalova merkezli 3 ilde eş zamanlı yapılan operasyonlarda kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları belirlenen çete çökertildi. Çeteden 16 kişi gözaltına alınırken, firar eden 2 kişi için de arama çalışmaları başlatıldı. Haklarında işlem yapılan 31 kadından yabancı uyruklu 19'u ise sınır dışı edilecek.

Yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdılar

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri örgütlü olarak fuhuş yaptırıp, yer temin ettikleri, bu işleri yaparken uyuşturucu ve silah kullandıkları iddia edilen bir gurubu teknik takibe aldı.

Yalova, İstanbul, Kocaeli ve Antalya’da eş zamanlı yapılan operasyonlarda, çete üyesi oldukları iddia edilen 16 kişi gözaltına alınırken 2 kişi ise kaçtı.

FUHUŞA SÜRÜKLENEN 31 KADIN

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde ve 2 ayrı iş yerinde yapılan aramalarda, 128 gram uyuşturucu madde, 2 ruhsatsız av tüfeği, 6 şişe sahte içki, ele geçirildi.

Fuhuş yaptıkları tespit edilen 12’si Türk 19’u yabancı uyruklu toplam 31 kadın gözetim altına alındı. Sağlık kontrolü yapıldıktan sonra ifadeleri alınan yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı işlemleri için Göç İdaresi İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Diğer şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yalova Adliyesi’ne sevk edilecekleri öğrenildi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...