Yasağa rağmen konvoy yapıp kız isteme yemeği vermişler

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir AVM'ye konvoy yaparak gelen 30 kişilik iki ailenin, yasağa rağmen restoran kapatıp yemek verdiği ortaya çıktı. Korumalarla gelen ailenin bakan yardımcısının ailesi olduğu iddia edildi, Bursa Valiliği ise bu iddiayı yalanladı. Yemek servisinin polislerce tespit edildiği işletmeye adli işlem başlatıldı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Eker Park AVM içerisinde bir restoranda, yasak olmasına rağmen yemek servisi yapıldığı belirlendi. AVM’ye çakarlı araçlarla geldiği iddia edilen konvoyun bir bakan yardımcısına ait olduğu öne sürülse de, Bursa Valiliği bunu yalanladı.

Bursa Valiliği, 21.11.2020 Günü saat 17.15 sıralarında Nilüfer İlçesi Eker Park içerisinde restoran olarak faaliyet gösteren bir iş yerinde 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı genelge hükümleri kapsamı dışında müşterilerine içeride yemek servisi yapıldığına dair ihbar doğrultusunda yapılan uygulamada, iş yerinin açık olduğunu, yaklaşık 30 kişiye yemek servisi yapıldığını, 2 aile arasında kız isteme merasimi çerçevesinde yemek verildiğini ayrıca dışarıya da paket servisi yapıldığının tespit edildiğini, genelge hükümleri doğrultusunda söz konusu işletme hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

“KAMU GÖREVLİSİ TESPİT EDİLMEDİ”

Bursa Valiliği, ‘bakan yardımcısının ailesi’ iddiasını ise yalanladı. Valilik, “Sosyal Medyada iddia edilenlerin aksine işletme içerisinde bir kamu görevlisinin bulunduğuna dair bir tespit yapılmadığını” belirtti.

Aileye ait korumaların, denetleme yapmak isteyen polislere engel olduğu iddasıyla ilgili de açıklama yapan Bursa Valiliği, “Görevlilerimizin de içeriye girmesine yönelik herhangi bir engelleme de söz konusu olmamıştır” diye bildirdi.

Hastanede corona paniği! 50 sağlık çalışanı pozitif çıktı İlginizi Çekebilir Hastanede corona paniği! 50 sağlık çalışanı pozitif çıktı Almanya'da skandal corona olayı! Türk hasta da o hastanede ölmüş İlginizi Çekebilir Almanya'da skandal corona olayı! Türk hasta da o hastanede ölmüş

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Almanya Bursa Corona Nilüfer Osmaniye Sağlık söz
Loading...