Sözcü Plus Giriş

Fabrikaların kapalı kalma süresi uzayabilir!

Reuters'ın haberine göre Volkswagen Grubu CEO'su Herbert Diess, Corona virüsü sebebiyle kapalı olan fabrikaların planlanan süreden daha fazla kapalı kalabileceği konusunda uyarıda bulundu!

08:32 -
Fabrikaların kapalı kalma süresi uzayabilir!

Diess sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Fabrikalarımızdan çoğu 2 hafta boyunca, bazı ülkelerdekiler de 3 hafta boyunca kapalı. Alınan bu önlemlerin devam edeceği görülüyor.” dedi. Volkswagen çatısı altında, “VW, Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche, Seat ve Skoda” markaları bulunuyor. Grup dünyanın en çok üretim yapan otomotiv grubu olarak öne çıkıyor.

Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess

Diess, “Virüsün yayılması bundan birkaç hafta sonra durdurulamayacak. Bu yüzden aşı ve etkili ilaçlar bulunana kadar bu tehditle uzun süre boyunca yaşamaya hazır olmalıyız.” dedi. Diess markanın yeni stratejisi olan ID Family yani elektrikli otomobil ailesi için, tedarik zinciri ve üretimi konusunda önlemler alındığını da belirtti.

İLGİLİ HABERTürk otomotiv sanayisinin 'Corona virüsü' ile mücadelesi!Türk otomotiv sanayisinin 'Corona virüsü' ile mücadelesi!

Volkswagen salı günü Avrupa’daki fabrikalarında üretimin askıya alındığını belirtmişti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more