Sözcü Plus Giriş

İnegöl’de corona tavan yaptı: Vaka sayısı 2 katına çıktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde normalleşme sürecinin ardından vaka sayısında artış devam ediyor. İnegöl'de vaka sayısının 2 katına çıktğını belirten İlçe sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal, "Şu anda İstanbul'daki pandeminin ilk dönemindeki oranı yakalamış durumdayız." açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 11:55, 03/08/2020
İnegöl’de corona tavan yaptı: Vaka sayısı 2 katına çıktı

İnegöl’de bulunan STK’lar corona virüsüne dikkat çekmek için bir araya geldi.

Dernek Başkanı Ömer Faruk Demirtaş, “Son zamanlarda ilçemizde özellikle normalleşme sürecinin ardından artışlar yaşanıyor. Bu artışların başında düğünler geliyor bizlerde geçtiğimiz günlerde bazı dernek başkanlarımızla toplantı yaparak ne gibi tedbirler alabileceğimizi tartıştık. Daha sonra konuyu sayın Kaymakamız Şükrü Görücü ilettik oda kendisi daha geniş kapsamlı bir toplantı yapmamızı istedi. Bizlerde Belediye Başkanımız Alper Taban’la görüşerek bugünkü toplantıyı gerçekleştirdik.” diye konuştu.

VAKA SAYISI 2 KATINA ÇIKTI

İlçe sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal ise, “Normalleşmenin ardından düğünlerinde başlamasıyla ilçemizde daha önce az olan vaka sayıları maalesef 2 katına çıktı. Şu anda İstanbul’daki pandeminin ilk dönemindeki oranı yakalamış durumdayız.

Bunları sebebi ise yaptığımız araştırmalar neticesinde düğün, nişan, toplu yemek ve mevlitlerden kaynaklandığı belirledik. Bizler düğün salonlarıyla gereken toplantıları yaptık ve virüsle ilgili tedbirleri kendilerine söyledik. Şu anda corona virüsünün ilacı yok, 2020 yılında çıkacağı da gözükmüyor. Bunun için maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına herkesin mutlaka uyması gerekiyor” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Maske takma konusunda maalesef vatandaşlarımızın vurdum duymazlığı var. Her şey güzel giderken şu anda süreç olarak istemediğimiz bir yerdeyiz. İlçemizde son günlerde ciddi bir şekilde artışlar var. Herkesin dediği gibi bunların başında düğünler geliyor.

Sağlık çalışanlarımız gece gündüze demeden bizler için mücadele ediyor. Bizlerde tedbirlerimizi alarak onlara destek olmak zorundayız. Bakın bir maske takmak bence hasta olup yatakta yatmaktan daha iyi. Sağlımızda daha önemli bir şey yok gördüğünüz gibi daha önce yasaklar vardı ama onlar kalktı dükkanlar tekrar açıldı ekonomi dönüyor ama bunların devam etmesi için birlikte hareket etmemiz lazım kurallara uyulması gerekiyor” dedi. İHA

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bakan Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı İşte 2 Ağustos tablosu...Son dakika... Bakan Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı İşte 2 Ağustos tablosu...