Maske uyarısında bulunan sağlık çalışanı, hasta yakını tarafından darp edildi

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde genel dahiliyede çalışan Rıfat Babayiğit, maske takması için uyarıda bulunduğu hasta yakını tarafından darp edildi. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının, ameliyata alındığı öğrenildi.

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan sağlıkçı Rıfat Babayiğit, maske uyarısı yaptığı için darp edildi. Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AMELİYATA ALINDI

Kameraya yansıyan görüntülerde sağlık çalışanının darp edildiği görüldü. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı öğrenildi. Olay üzerine hastaneye takviye polis ekipleri gönderilirken, şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sağlık çalışanına saldıran kişinin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Prof. Dr. Tükek, gözünden yaralanan sağlık çalışanı Rıfat Babayiğit’in ise ameliyattan çıktığını ancak ikinci bir ameliyata gerek olabileceğini söyledi. Prof. Dr. Tükek, sağlık çalışanında kalıcı bir göz hasarının oluşmuş olabileceği bilgisini de verdi.

Loading...