Türk Telekom’dan siber saldırı ve erişim sorunu açıklaması!

Türkiye genelinde yaşanan bazı internet servislerine erişim sorunuyla ilgili Türk Telekom'dan açıklama geldi. Şirket, dünya genelinde süren siber saldırıların Türk Telekom DNS'lerini de hedef aldığını belirtti. Yapılan açıklamada sorunun çözüldüğü ifade edildi.

Türk Telekom’dan siber saldırı ve erişim sorunu açıklaması!

Türk Telekom, internet servislerine erişim probleminin çözüldüğünü duyurdu.

“18.45’TE TAMAMEN SONA ERDİ”

Açıklamada şöyle denildi:

* 20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45'te tamamen sona ermiştir.

* Yurtdışı operatör kaynaklı olan sorun çözülmüş olup, yurt içi ve yurt dışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür.

* Alanında yetkin ekiplerimizin, kullanıcıların bu aksaklıktan en az seviyede etkilenmesi adına yoğun bir çalışma gösterdiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

“SALDIRILAR TÜRK TELEKOM DNS’LERİNE YÖNELİK”

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada şunlar denilmişti:

* 20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

* Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.

* Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

* Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Google servisleri çöktü! Google, YouTube, Gmail'e erişim sorunu... İlginizi Çekebilir Google servisleri çöktü! Google, YouTube, Gmail'e erişim sorunu...
Loading...