35 kişi hayatını kaybetmişti! Saldırının failleri yakalandı

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, başkent Bağdat’ta bir halk pazarında 19 Temmuz’da gerçekleştirilen ve 35 kişinin hayatını kaybetmesine, 50 kişinin de yaralanmasına yol açan kanlı saldırının faillerinin yakalandığını açıkladı.

35 kişi hayatını kaybetmişti! Saldırının failleri yakalandı

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, başkent Bağdat'ta Şii nüfusunun yoğun olduğu Sadr bölgesinde 19 Temmuz'da gerçekleştirilen kanlı saldırının faillerinin yakalandığını duyurdu.

Saldırının arkasındaki kişilerin adalete teslim edildiğini söyleyen el-Kazımi, “Sadr bölgesinde meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananların ailelerinin gözyaşları ve çektiği acı güvenlik güçlerini teröristleri yakalama konusunda hırslandırdı” ifadelerini kullandı.

Irak'ın başkenti Bağdat'taki Sadr bölgesinde bir halk pazarında bayram arifesinde saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 35 kişi hayatını kaybederken, 50 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı 2017 yılının sonunda Irak'tan çıkarılan terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Komşuda korkutan patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var İlginizi Çekebilir Komşuda korkutan patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var Irak'ta pandemi hastanesinde yangın! ölü sayısı 45'e çıktı İlginizi Çekebilir Irak'ta pandemi hastanesinde yangın! ölü sayısı 45'e çıktı
bomba canlı Corona Irak IŞİD patlama pazar saldırı sosyal medya Terör terör örgütü yangın