Sözcü Plus Giriş

Artan corona vakaları sonrası 9 günlük tatil kararı

Rusya'nın Moskova kentinde Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte Covid-19 vakalarının artması nedeniyle 4 günlük genel tatil ilan edildiğini, hafta sonu tatillerinin de eklenmesiyle sonrası toplam tatil süresinin 9 gün olacağını duyurdu.

Güncellenme: 18:03, 12/06/2021
Artan corona vakaları sonrası 9 günlük tatil kararı

Rusya’da son zamanlarda artan Covid-19 vakalarından sonra Moskova yönetiminden acil tedbir kararları alındı. Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin yaptığı açıklamada, başkentte corona virüsü vakalarında artış gözlendiğini işaret ederek 15 Haziran ile 19 Haziran arasında genel tatil ilan edildiğini bildirdi.

GENÇ VE ORTA YAŞTA VAKALAR ARTTI

Son haftada görülen vakaların geçtiğimiz yıl zirveye ulaşan vaka sayılarına yaklaştığını söyleyen Sobyanin, özellikle doktorlarda, genç ve orta yaş kategorisindeki hastalarda da vakaların arttığını belirtti.

Kentte faaliyet gösteren firmaların en az yüzde 30’una uzaktan çalışma yöntemini tavsiye ettiklerini vurgulayan Sobyanin, aşı olan 65 yaş üstü kişilerin ve işçilerin de bu uygulamaya tabi tutulmasını istediklerini söyledi.

9 GÜN TATİL KARARI

Sobyanin, 15 Haziran’da başlayan genel tatil ile hafta sonu tatillerinin birleştirilmesi sonrası toplam tatil süresinin 9 gün olacağını ifade etti.

İlginizi Çekebilir60 milyon doz corona aşısı çöpe gidecek iddiası60 milyon doz corona aşısı çöpe gidecek iddiasıİlginizi ÇekebilirBir sektör çalışanlarına daha corona aşısı müjdesiBir sektör çalışanlarına daha corona aşısı müjdesi