Atina’da doktorlar sokağa çıktı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da doktorlar ve sağlık personeli düşük maaşları ve kısıtlı personel sayısını protesto etmek için grev yaptı.

Atina’da doktorlar sokağa çıktı

Yunanistan'da Hastane Doktorları Sendikası (OENGE), 24 saatlik grev ilan etti. Başkent Atina’da Sağlık Bakanlığı önünde toplanan doktorlar ve sağlık personeli, corona virüsü salgını nedeniyle yoğun çalışma temposuna rağmen verilen düşük maaşları ve personel eksikliğini protesto etti.

Göstericiler, hastanelere toplu personel istihdamı yapılmasını ve geçici olarak görevlendirilen personelin kadroya alınmasını talep etti.

Sağlık Bakanlığı’nın yoğun bakım ünitelerinin sayısını arttırmak için girişimde bulunmadığını ifade eden sağlık çalışanları, bakanlığı personeli corona virüsüne karşı korumak için yeterli önlem almamakla suçladı. Güvenlik güçlerinin de hazır bulunduğu gösteriler barışçıl düzenlendi.

Yunanistan’da maaşları ortalama bin 100 euro olan ve devlet hastanesinde çalışan doktorlar, salgın nedeniyle fazla mesai yapmalarına rağmen düşük maaş aldıklarını belirtiyor.

Corona virüsü açıklanandan önce can almış İlginizi Çekebilir Corona virüsü açıklanandan önce can almış AKP kongresi sonrası büyük panik! Corona testi pozitif çıktı... İlginizi Çekebilir AKP kongresi sonrası büyük panik! Corona testi pozitif çıktı...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AKP AKP Kongresi Avrupa Bilim Corona Dünya Euro hastane izmir protesto Sağlık Sağlık Bakanlığı Sırbistan Yunanistan
Loading...