Avrupa İlaç Ajansı’ndan Pfizer-Biontech ile ilgili kritik karar

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer-BioNTech aşısının buzdolabında bir ay saklanabileceğini açıkladı. Aşının daha önce derin dondurucu koşullarından çıktıktan sonra normal bir buzdolabında onaylanmış saklama süresi 5 gündü.

Avrupa İlaç Ajansı’ndan Pfizer-Biontech ile ilgili kritik karar

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) İnsan İlaçları Komitesi (CHMP) tarafından yapılan yazılı açıklamada, BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının Avrupa Birliği’ndeki (AB) aşılama merkezlerinde aşının işlenmesini kolaylaştıracak onaylı saklama koşullarında değişiklik yapıldığı aktarıldı.

SÜRE 5 GÜNDÜ

Açıklamada, yapılan değişiklik ile açılmamış olan flakon serumlarının 2-8 derecede, yani derin dondurucu koşullarından çıktıktan sonra normal bir buzdolabında onaylanmış saklama süresinin 5 günden 31 güne uzatıldığı bildirildi.

Aşının depolanması ve taşınmasında artan esnekliğin AB üye devletlerinde aşı uygulamasının planlanması ve lojistiği üzerinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor.

CDC'den Pfizer-BioNTech kararı İlginizi Çekebilir CDC'den Pfizer-BioNTech kararı AB ile Pfizer-BioNTech arasında 1.8 milyar dozluk aşı anlaşması İlginizi Çekebilir AB ile Pfizer-BioNTech arasında 1.8 milyar dozluk aşı anlaşması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Avrupa Birliği BioNTech Corona Covid-19 Reuters
Loading...