Çin beşik gibi… 7.4 büyüklüğünde depremle sarsıldı

Çin'de 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği açıkladı. Bugün Çin’in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde 4.2, 5.6 ve 6.4 büyüklüğünde art arda depremler olmuştu.

Çin’in kuzeybatısında bulunan Qinghai eyaletinde Golog Tibet özerk ilinin Maduo ilçesinde yerel saatle 02.04'te deprem meydana geldi.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), 7.4 büyüklüğündeki depremin yerin 10 kilometre derinliğinde olduğunu belirterek, depremin merkez üssünün 2.6 milyondan fazla nüfusa sahip Lanzhou kentinin yaklaşık 523 kilometre güneybatısı olduğunu açıkladı. Depremde yaralanan veya hasar olup olmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

BİR SAAT İÇİNDE 3 DEPREM

Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde bulunan Dali kentinin Yangbi Yi Özerk ili bir saat içinde art arda 3 kez sallanmıştı. Eyalette art arda meydana gelen 4.2, 5.6 ve 6.4 büyüklüğündeki depremlerde bilanço netleşiyor. İlk belirlemelere göre depremde 2 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralandı.

Çin Deprem Ağları Merkezi, ilk olarak yerel saatle 20.56'da 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildiğini açıklamıştı. Saat 21.21'de yerin 10 kilometre derinliğinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmiş, saat 21.48'de ise 6.4 büyüklüğünde bir sarsıntı daha yaşanmıştı.

Art arda deprem oluyor… Ev alırken nelere dikkat edilmeli? İlginizi Çekebilir Art arda deprem oluyor… Ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...