Sözcü Plus Giriş

Mike Pence’in Biden’ın yemin törenine katılacağı iddia edildi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin törenine katılacağı iddia edildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 22:23, 10/01/2021
Mike Pence’in Biden’ın yemin törenine katılacağı iddia edildi

ABD'de Başkan Donald Trump destekçilerinin 6 Ocak'ta Kongre Binası’nı basmasının ardından başlayan siyasi kriz devam ederken, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence hakkında sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Pence'in ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin törenine katılacağı iddia edildi. ABD medyasında yer alan haberlerde, Pence’in Biden'ın yemin törenine katılmayı planladığı ancak davet beklediği öne sürüldü.

Biden ise cuma günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, Trump’ın Kongre’deki başkanlık oylamasını engellemesi baskısına karşı duran Pence'in yemin töreninde bulunmasından mutluluk duyacağını dile getirerek, “Hoş karşılanır. Bir yönetim değişikliğinin nasıl sürdürülmesi gerektiğine dair tarihsel emsallere bağlı kalabilmemizin önemli olduğunu düşünüyorum. Ve bu yüzden Başkan Yardımcısı Mike gelebilir. Onu orada görmekten ve geçiş sürecinde ilerlemekten onur duyarız” ifadelerini kullanmıştı.

Trump'ın yemin törenine katılmayacağını açıklamasına ise Biden, “Onunla aynı fikirde olduğum birkaç konudan biri” demişti. (İHA)

İlginizi ÇekebilirUçaktaki Trump yanlılarına pilottan 'ıssız bir yere bırakma' tehdidiUçaktaki Trump yanlılarına pilottan 'ıssız bir yere bırakma' tehdidi İlginizi ÇekebilirDonald Trump'ın yeğeninden çarpıcı sözler: 'Bir an evvel görevden alınmalı'Donald Trump'ın yeğeninden çarpıcı sözler: 'Bir an evvel görevden alınmalı' İlginizi ÇekebilirIssız adam Trump: Tarihte bir ilke imza atacakIssız adam Trump: Tarihte bir ilke imza atacak
Yayınlanma Tarihi:22:21,