Yeni Zelanda’daki kapanmalar Covid bakanının gafı ile eğlenceli bir hale geldi

Yeni Zelanda'nın Covid-19 müdahale bakanının canlı yayında yaşadığı ufak talihsizlik ülkede eğlence konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde yeniden kapanma kararı alan ülkedeki son durumu paylaşan bakan; konuşurken dilinin sürçmesi sonucunda insanlara dışarıda bacaklarını açmalarını söyledi. Bakanın yaşadığı bu ufak kaza sosyal medyada espri konusu oldu.

Yeni Zelanda’daki kapanmalar Covid bakanının gafı ile eğlenceli bir hale geldi

Pazar günü bir medya brifinginde Bakan Chris Hipkins, Yeni Zelandalıları artan corona virüsü vakası konusunda bilgilendirirken insanları dışarı çıktıklarında bacaklarını açarak sosyal mesafeye çağırdı.

“Yoğun bölgelerdeki insanlar dışarı çıktıklarında çevreleri başka insanlarla çevriliyken bacaklarını açması büyük bir zorluk” dedi.

Konuşma sırasında Hipkins’in yanında duran Dr Ashley Bloomfield ise bakanın gafı karşısında gülümseyip kaşlarını kaldırdı.


Yeni Zelanda şu anda Delta salgını nedeniyle yeniden kapanmaya gitti.

Hipkins daha sonra hatasını fark ettiğinde, gidip bacaklarını uzatacağını ve medyanın onunla eğlenmesini izleyeceğini söyledi.

Hipkins’in bu ufak gafı kapanma sırasında Yeni Zelandılar için eğlence konusu oldu. Sosyal medyada kısa sürede #spreadyourlegs hashtag’ini benimseyerek eğlenceli tweet ve videolar paylaşılmaya başlandı.

Tek bir Covid-19 vakası çıktı: Ülke genelinde karantina kararı İlginizi Çekebilir Tek bir Covid-19 vakası çıktı: Ülke genelinde karantina kararı ABD Başkanı Biden'dan sosyal medya devlerine aşı karşıtlığı suçlaması: İnsanları öldürüyorlar İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden'dan sosyal medya devlerine aşı karşıtlığı suçlaması: İnsanları öldürüyorlar Avusturalya bir kişide corona görüldü! Yeni Zelanda uçuşları durdurdu İlginizi Çekebilir Avusturalya bir kişide corona görüldü! Yeni Zelanda uçuşları durdurdu
ABD Başbakan beyaz canlı Corona Facebook Joe Biden kaza pazar sosyal medya tweet Twitter Yeni Zelanda