Besi çiftliğinde suç üstü yakalandılar: 1.2 milyon TL ceza

Ankara'nın Akyurt ilçesinde, lisanssız toplanan yağlardan kaçak akaryakıt üretilen besi çiftliğine İl Jandarma Komutanlığı'nca düzenlenen operasyonda, 2 kişi suçüstü yakalandı. Toplam 1 milyon 207 bin 155 TL ceza uygulanan 2 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Besi çiftliğinde suç üstü yakalandılar: 1.2 milyon TL ceza

İl Jandarma Komutanlığı’nca, kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında; Akyurt ilçesinde bir besi çiftliğinde ‘on numara yağ’ olarak bilinen kaçak akaryakıt üretimi yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

SUÇ ÜSTÜ YAKALANDILAR

Besi çiftliğine bugün Akyurt Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda F.A. ve S.B., akaryakıt üretmek üzere 10 tonluk tanklar içerisine yağ ve benzeri malzemeleri doldurdukları sırada suçüstü yakalandı.

2 kişi gözaltına alınırken, firmanın atık yağları toplamak için Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından alınan herhangi bir ruhsat veya lisans belgesinin de olmadığı tespit edildi.

1.2 MİLYON TL CEZA

Lisanssız yağ toplayan ve yakıt haline getiren F.A. ve S.B.’ye 2872 sayılı Çevre Kanun’u gereğince toplam 1 milyon 207 bin 155 TL idari para cezası uygulandı ve haklarında adli işlem başlatıldı. DHA

Kayıp 15 yaşındaki Elif, sosyal medyada 'ikinci eş' olarak ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Kayıp 15 yaşındaki Elif, sosyal medyada 'ikinci eş' olarak ortaya çıktı Kurallara uymayan taksicilere ceza yağdı İlginizi Çekebilir Kurallara uymayan taksicilere ceza yağdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...