Dışişleri Bakanlığı: Şiddetle lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin Afrin Şehrine PKK/YPG/SDG terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıları şiddetle kınadığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı: Şiddetle lanetliyoruz

Suriye'nin Afrin Şehrine PKK/YPG/SDG terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıları sonrası Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Saldırının sert bir dille eleştirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Afrin şehir merkezine ve Suriye Amerikan Tıp Derneği destekli El Şifa Hastanesine ve Acil Bölümü'ne bugün (12 Haziran) PKK/YPG/SDG tarafından Tel Rıfat'tan yapılan, aralarında sağlık çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz.

*Hayatını kaybeden Suriyeli kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Masum sivilleri ve Suriye halkına her koşulda hizmet vermek için yılmadan çalışan sağlık çalışanlarını top ve füzeyle hedef almaktan çekinmeyen PKK/YPG/SDG, terör örgütü kimliğini ve kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir.

*Bu itibarla, uluslararası toplumu gerçekleri görmeye, farklı isimler altında faaliyet gösteren bu terör örgütüne desteklerini sonlandırmaya davet ediyoruz. Milli güvenliğimize ve Suriyeli sivillere tehdit teşkil eden tüm terör örgütleriyle her zaman ve her yerde mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz.

Afrin'de füze ve top atışları hastaneye isabet etti! Ölü ve yaralılar var İlginizi Çekebilir Afrin'de füze ve top atışları hastaneye isabet etti! Ölü ve yaralılar var ABD'de silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var İlginizi Çekebilir ABD'de silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var